2020 NJSIAA Tournament Medal Winners


106
1st: Evan Mougalian (Kinnelon)
2nd: Anthony Santaniello (Brick Memorial)
3rd: Tyler Vazquez (Delbarton)
4th: Evan Tallmadge (Brick Twp)
5th: Jack Zaleski (Middletown South)
6th: Luke Stanich (Roxbury)
7th: Aiden Wallace (Bergen Catholic)
8th: Jared Brunner (Eastern)

113
1st: Tyler Klinsky (Middletown North)
2nd: Kelly Dunnigan (Don Bosco)
3rd: Joseph Cangro (Bergen Catholic)
4th: Ty Whalen (Clearview)
5th: Cooper Stewart (Sparta)
6th: Ryan Rosenthal (Toms River North)
7th: Garrett Totten (Northern Burlington)
8th: Brady Conlin (Williamstown)

120
1st: Dean Peterson (St. John Vianney)
2nd: Vincent Santaniello (Brick Memorial)
3rd: Shane Percelay (Pope John)
4th: Ethan Fernandez (Westwood)
5th: Nick Kayal (Bergen Catholic)
6th: Nick Babin (Emerson)
7th: Joey Lamparelli (Allentown)
8th: Fred Luchs (Middletown North)

126
1st: Robert Howard (Bergen Catholic)
2nd: McKenzie Bell (Kingsway)
3rd: Nicholas Nardone (Delbarton)
4th: Alex Almeyda (St. Joseph's - Montvale) 
5th: Eddie Ventresca (Pope John)
6th: Nico Messina (Freehold Boro)
7th: Luke Hoerle (Westfield)
8th: Andre Ruiz (Bogota/Ridgefield Park)

132
1st: Joey Olivieri (Hanover Park)
2nd: Dylan Cedeno (Bergen Catholic)
3rd: Simon Ruiz (Delbarton)
4th: Anthony White (South Plainfield)
5th: Justin Bierdumpfel (St. Joseph's - Montvale) 
6th: Josh Gervey (High Point)
7th: Jack Nies (Ocean Township)
8th: Austin Jack (Jefferson Twp)

138
1st: Anthony Clark (Delbarton)
2nd: William Grater (Bergen Catholic)
3rd: Eddie Hummel (Southern Regional)
4th: Ryan Zimmerman (Long Branch)
5th: Jacob Perez-Eli (Paulsboro)
6th: Michael Cetta (St. Joseph's - Montvale)
7th: Al DeSantis (Shore Regional)
8th: Billy Talmadge (High Point)

145
1st: Andrew Clark (Collingswood)
2nd: Andrew Troczynski (Delbarton)
3rd: Kaya Sement (Pope John)
4th: Michael Dellagatta (St. Joseph's - Montvale)
5th: Gabe Onorato (Paulsboro)
6th:  Colton Washleski (Hunterdon Central)
7th: Dakota Morris (Kingsway)
8th: Max Brignola (Rumson)

152
1st: Nick Boggiano (Toms River North)
2nd: Aaron Ayzerov (Paramus)
3rd: Brandon Mooney (Camden Catholic)
4th: Dylan Weaver (Lyndhurst)
5th: Colin Calvetti (Delbarton)
6th: Alex Strashinsky (Bergen Catholic)
7th: Stefano Sgambellone (St. Joseph's - Montvale)
8th: Jared Schoppe (Delsea)

160
1st: Brian Soldano (High Point)
2nd: Dante Stefanelli (Delbarton)
3rd: Robert Woodcock (Southern Regional)
4th: Matt Benedetti (Manalapan)
5th: Shay Addison (Rumson)
6th: Blake Bahna (Watchung Hills)
7th: Nate Camiscioli (Bergen Catholic)
8th: Norman Cella (Hunterdon Central)

170
1st: Connor O'Neill (DePaul)
2nd: Shane Reitsma (Howell)
3rd: Jacob Vega (Carteret)
4th: Noah Fox (Montville)
5th: Jack Kelly (Rumson)
6th: Luke Benedict (Haddonfield)
7th: Marcus Petite (Piscataway)
8th: Colin Loughney (West Morris Central)

182
1st: John Poznanski (Colonia)
2nd: Luke Rada (Colts Neck)
3rd: Blake Clayton (St. John Vianney)
4th: Joe Colon (Brick Memorial)
5th: Benjamin Liss (Fair Lawn)
6th: Jacob Whitworth (Wall)
7th: Jason Sherlock (Pt Pleasant Beach)
8th: Kevin Pandorf (Kingsway)

195
1st: Martin Cosgrove (Camden Catholic)
2nd: David Szuba (Brick Memorial)
3rd: Mike Misita (St. Augustine Prep)
4th: Luke Chakonis (Delbarton)
5th: Kyle Epperly (Jackson Memorial)
6th: Michael Massa (Seton Hall)
7th: Thomas Renna (South Plainfield)
8th: Patrick O'Dwyer (Long Branch)

220
1st: PJ Casale (Delbarton)
2nd: Kyle Jacob (Paramus)
3rd: Zane Coles (Pitman)
4th: Robert Damerjian (Moorestown)
5th: Gage Armijo (West Morris Mendham)
6th: Michael Toranzo (St. Joseph's - Montvale)
7th: Joshua Darisme (Rahway)
8th: Cody Thurston (West Deptford)

Hwt
1st: Jim Mullen (St. Joseph's - Montvale)
2nd: JT Cornelius (Southern Regional)
3rd: Bardhyl Gashi (West Essex)
4th: Marcus Estevez (Franklin)
5th: Hector Lebron (Dwight Morrow)
6th: Justin Wright (Howell)
7th: Liam Akers (North Hunterdon)
8th: Griffin Jackstadt (Barnegat)