2019 NJSIAA Tournament Medal Winners


106
1st: Brett Ungar (Hunterdon Central)
2nd: Tyler Klinsky (Middletown North)
3rd: Joseph Cangro (Bergen Catholic)
4th: Kelly Dunnigan (Don Bosco)
5th: Joe Manno (St. Joseph's - Montvale) 
6th: Jack Maida (Shore Regional)
7th: Shane Percelay (Pope John)
8th: Louie Gagliardo (Toms River North)

113
1st: Dean Peterson (St John Vianney)
2nd: Nick Babin (Emerson)
3rd: Vincent Santaniello (Brick Memorial)
4th: Nick Kayal (Bergen Catholic)
5th: Quinn Melofchik (Belvidere)
6th: Nicholas Nardone (Delbarton)
7th: Alex Almeyda (Fort Lee)
8th: Brandon Spellman (Pingry)

120
1st: Eddie Ventresca (Pope John)
2nd: Anthony Clark (Delbarton)
3rd: Devin Flannery (High Point)
4th: McKenzie Bell (Kingsway)
5th: Justin Bierdumpfel (St. Joseph's - Montvale)
6th: Dylan Cedeno (Bergen Catholic) 
7th: Vincent Scollo (Jackson Memorial)
8th: Spencer Stewart (Sparta)

126
1st: Sammy Alvarez (St. Joseph's - Montvale)
2nd: Robert Howard (Bergen Catholic)
3rd: CJ Composto (Westfield)
4th: Joey Olivieri (Hanover Park)
5th: Nicky Cabanillas (DePaul)
6th: Eddie Hummel (Roselle Park)
7th: Dom DiGena (Mendham)
8th: Gianni Manginelli (Dumont)

132
1st: Nicholas Raimo (Hanover Park)
2nd: Luke Mazzeo (Emerson)
3rd: Mark Montgomery (Roselle Park)
4th: Andrew Clark (Collingswood)
5th: Kaya Sement (Pope John)
6th: Cooper Pontelandolfo (Cherokee)
7th: Christian Vertedor (Passaic County Tech)
8th: William Grater (Don Bosco)

138
1st: Joseph Aragona (Pope John)
2nd: Jacob Perez-Eli (Paulsboro)
3rd: Dylan Weaver (Lyndhurst)
4th: Alec Bobchin (Princeton)
5th: Billy Talmadge (High Point)
6th: Alex Strashinsky (Bergen Catholic)
7th: Anthony Croce (Camden Catholic)
8th: Tim Spatola (Delsea)

145
1st: Lucas Revano (Camden Catholic)
2nd: Ricky Cabanillas (DePaul)
3rd: Wade Unger (Bergen Catholic)
4th: Wyatt McCarthy (Newton)
5th: Matt Sacco (Bridgewater-Raritan)
6th: Joe Sacco (South Plainfield) 
7th: Rhise Royster (Rahway)
8th: Nick Boggiano (Toms River North)

152
1st: Robert Garcia (Pope John)
2nd: Nicholas O'Connell (Southern)
3rd: Cody Harrison (Phillipsburg)
4th: Dante Stefanelli (Delbarton)
5th: Brandon Mooney (Camden Catholic)
6th: Nick Bennett (Delsea)
7th: Justin LeMay (West Morris Central)
8th: George Worthy (Paulsboro)

160
1st: Robert Kanniard (Wall)
2nd: Connor O'Neil (DePaul)
3rd: Tony Asatrian (Paramus) 
4th: Corey Fischer (West Deptford)
5th: Vincent Andreano (Delbarton)
6th: Matt Benedetti (Manalapan)
7th: Michael Wilson (North Hunterdon)
8th: Colin Morgan (West Orange)

170
1st: Brandon Green (Paulsboro)
2nd: Shane Reitsma (Howell)
3rd: Martin Cosgrove (Camden Catholic)
4th: AJ Lonski (Delbarton)
5th: James Cruz (St. Peter's Prep)
6th: Ethan Craft (Rancocas Valley)
7th: Garrett Bilgrav (Robbinsville)
8th: Reid Colella (Wayne Valley)

182
1st: Christopher Foca (Bergen Catholic)
2nd: John Poznanski (Colonia)
3rd: Santino Morina (Paulsboro)
4th: Nick Addison (Rumson)
5th: Zach Mafaro (Kittatinny)
6th: Kieran Calvetti (Delbarton)
7th: Christian Murphy (Howell)
8th: Mike Misita (St. Augustine)

195
1st: Jacob Cardenas (Bergen Catholic)
2nd: Kyle Jacob (Paramus)
3rd: Luke Niemeyer (South Plainfield)
4th: Luke Chakonis (Delbarton)
5th: Jacob Anderson (Middletown North)
6th: Drew Bowker (Rancocas Valley)
7th: Kyle Epperly (Jackson Memorial)
8th: Anthony Franden (Eastern)

220
1st: Zach DelVecchio (South Plainfield)
2nd: Michael Filieri (Garfield)
3rd: Gage Armijo (Mendham)
4th: Niccolo Colucci (St. Peter's Prep)
5th: PJ Casale (Delbarton)
6th: Benny Dahdah (Westwood)
7th: Luke Fischer (Newton)
8th: Jajuan Hayes (Bordentown) 

Hwt
1st: Lewis Fernandes (Voorhees)
2nd: Bardhyl Gashi (West Essex)
3rd: Dean Setticase (Saddle Brook)
4th: Jervey Sistrunk (Bound Brook)
5th: Jayvon Davidson (Mt. Olive)
6th: Marcus Estevez (Franklin)
7th: Paul Liseno (St John Vianney)
8th: Deshon Alexander (Overbrook)