Rutgers Wrestling

Rider University Wrestlin



Triumph Wrestling







Custom Training & MMA






2018 NJSIAA Tournament Medal Winners


106
1st: Joey Olivieri (Hanover Park)
2nd: Dean Peterson (St John Vianney)
3rd: Nicholas Nardone (Delbarton)
4th: Nick Kayal (Bergen Catholic)
5th: CJ Composto (Westfield)
6th: Brett Ungar (Hunterdon Central)
7th: Quinn Melofchik (Belvidere)
8th: Vincent Santaniello (Brick Memorial)

113
1st: Anthony Clark (Delbarton)
2nd: Samuel Alvarez (St. Joseph's Montvale)
3rd: Eddie Ventresca (Pope John)
4th: Dante Mininno (Gateway)
5th: Kyle Kaiser (Paramus)
6th: Brandon LaRue (High Point)
7th: McKenzie Bell (Kingsway)
8th: Jerry Lleshi (Howell)

120
1st: Robert Howard (Bergen Catholic)
2nd: Mitchell Polito (East Brunswick)
3rd: Joe Manchio (Seneca)
4th: Antonio Mininno (Gateway)
5th: Joseph King (Colts Neck)
6th: Richie Koehler (CBA)
7th: Travis Jones (Phillipsburg)
8th: Will Grater (Don Bosco)

126
1st: Patrick Glory (Delbarton)
2nd: Joe Heilmann (South Plainfield)
3rd: Colin Wickramaratna (Cherokee)
4th: Michael Kelly (St. Peters Prep)
5th: Nicky Cabanillas (DePaul)
6th: Steven Schwab (St. Augustine)
7th: Anthony Donnadio (Hillsborough)
8th: Andrew Clark (Collingswood)

132
1st: Lucas Revano (Camden Catholic)
2nd: Kyle Slendorn (Howell)
3rd: Nicholas Raimo (Hanover Park)
4th: Jake Rotunda (Pope John)
5th: Anthony Clarizio (Cedar Grove)
6th: Luke Mazzeo (Emerson)
7th: Alex Poniros (Ocean Township)
8th: Joshua Ferreira (Garfield)

138
1st: Quinn Kinner (Kingsway)
2nd: Jake Benner (Ocean Township)
3rd: Joseph Aragona (Pope John)
4th: Cody Harrison (Phillipsburg)
5th: Dan Fongaro (Boonton)
6th: Andrew Gapas (North Hunterdon)
7th: Shane Kobis (High Point)
8th: Alec Bobchin (Princeton)

145
1st: Ricky Cabanillas (DePaul)
2nd: Nick Bennett (Delsea)
3rd: Alex Carida (Hackettstown)
4th: Luke Gauthier (Lacey)
5th: Wade Unger (Bergen Catholic)
6th: Travis Tavoso (Delbarton)
7th: Wyatt McCarthy (Newton)
8th: Jeff Johnson (Middlesex)

152
1st: Cole Corrigan (Toms River South)
2nd: Brian Meyer (Phillipsburg)
3rd: Joe Casey (Bound Brook)
4th: Lavinsky Collins (Ewing)
5th: George Worthy (Paulsboro)
6th: Scott Dupont (Holmdel)
7th: Gerard Angelo (Bergen Catholic)
8th: Gerald Jones (Caldwell)

160
1st: Shane Griffith (Bergen Catholic)
2nd: Robert Kanniard (Wall)
3rd: John Poznanski (Colonia)
4th: Tim Fitzpatrick (Holy Spirit)
5th: Matthew Dallara (Hasbrouck Heights)
6th: Michael Petite (Piscataway)
7th: Corey Fischer (West Deptford)
8th: Kevin Faulkner (Hillsborough)

170
1st: Michael O'Malley (Hasbrouck Heights)
2nd: Chris Foca (Bergen Catholic)
3rd: Nicholas Caracappa (St John Vianney)
4th: Nick Addison (Rumson)
5th: Marco Gaita (West Morris Central)
6th: Shane Reitsma (Howell)
7th: Brandon Green (Paulsboro)
8th: Kyle Hillermeier (Freehold Twp)

182
1st: Bill Janzer (Delsea)
2nd: Josh McKenzie (Bergen Catholic)
3rd: Garrett Beam (St. Josephs Montvale)
4th: Nicholas Cofone (Middletown North)
5th: Santino Morina (Paulsboro)
6th: Zach Mafaro (Kittatinny)
7th: Reece Mulduun (Pope John)
8th: Cole Kreshpane (Delbarton)

195
1st: Jacob Cardenas (Bergen Catholic)
2nd: Sam Wustefeld (Scotch Plains-Fanwood)
3rd: Bryan Martin (Williamstown)
4th: Robert Gennat (Sparta)
5th: Luke Niemeyer (South Plainfield)
6th: Jake Brown (Pope John)
7th: Tommy Maxwell (Delsea)
8th: Peter Wersinger (Long Branch)

220
1st: Peter Acciardi (Don Bosco)
2nd: Liridon Leka (Montville)
3rd: Devon Starks (Highland)
4th: Steven Giannios (St John Vianney)
5th: Tyreke Brown (Penns Grove)
6th: Sage Mosco (Bergen Catholic)
7th: Thomas Marretta (Passaic Valley)
8th: Cameron DiGiorgio (CBA)

Hwt
1st: Lewis Fernandes (Voorhees)
2nd: Kody Wood (Pennsville)
3rd: Jervey Sistrunk (Bound Brook)
4th: Michael Tyle (Manville)
5th: Drew Flynn (Pompton Lakes)
6th: Lamar Price (Sterling)
7th: Kevin Cerruti (Long Branch)
8th: Jefferson Dejean (Egg Harbor)