Rutgers Wrestling

Rider University Wrestlin



Triumph Wrestling







Custom Training & MMA






2017 NJSIAA Tournament Medal Winners


106
1st: Anthony Clark (Delbarton)
2nd: Samuel Eddie Alvarez (St. Joseph's - Montvale)
3rd: Nick Kayal (Bergen Catholic)
4th: Dante Mininno (Gateway)
5th: Hunter Gutierrez (Lacey)
6th: Nick Schutzenhpfer (CBA)
7th: Justin Bierdumpfel (Don Bosco)
8th: Nicholas DeNora (Passaic Valley)

113
1st: Antonio Mininno (Gateway)
2nd: Robert Howard (Bergen Catholic)
3rd: Mitchell Polito (East Brunswick)
4th: Enrique Sanchez (Queen of Peace)
5th: Seth Henry (Highland)
6th: Eddie Ventresca (Pope John)
7th: Colin Wickramaratna (Cherokee)
8th: Joe Manchio (Seneca)

120
1st: Patrick Glory (Delbarton)
2nd: Joseph Aragona (Pope John)
3rd: Joe Heilmann (South Plainfield)
4th: Edison Echevarria (Delsea)
5th: Lucas Revano (Camden Catholic)
6th: Chris Caban (Lodi)
7th: Darby Diedrich (Howell)
8th: Michael Kelly (St Peter's Prep)

126
1st: Nicholas Raimo (Hanover Park)
2nd: Kyle Slendorn (Howell)
3rd: Carmen Ferrante (Bergen Catholic)
4th: Anthony Duca (Paulsboro)
5th: Alec Gleason (East Brunswick)
6th: Daniel Percelay (DePaul)
7th: Shane Metzler (West Morris Central)
8th: Cody Harrison (Phillipsburg)

132
1st: Quinn Kinner (Kingsway)
2nd: John Burger (New Milford)
3rd: Gianni Ghione (Brick Memorial)
4th: Robert Garcia (Pope John)
5th: Ray Wetzel (Queen of Peace)
6th: PJ Gohn (Parsippany)
7th: Chris Scorese (Cranford)
8th: Andrew Gapas (North Hunterdon)

138
1st: Jake Benner (Ocean Township)
2nd: Gerard Angelo (Bergen Catholic)
3rd: Robert Cleary (Bound Brook)
4th: Trace Kinner (Kingsway)
5th: Travis Layton (Woodstown)
6th: Tom Digiovanni (Cranford)
7th: Matthew Kolonia (Delaware Valley)
8th: Philip Angelo (Summit)

145
1st: Nick Palumbo (Lenape Valley)
2nd: Ricky Cabanillas (DePaul)
3rd: Brian Meyer (Phillipsburg)
4th: Nicholas Santos (St Peter's Prep)
5th: Nicholas Lombard (Monroe)
6th: Joe Casey (Bound Brook)
7th: Andrew Solomon (Gateway)
8th: Nicholas O'Connell (Southern)

152
1st: Stephan Glasgow (Bound Brook)
2nd: Shane Griffith (Bergen Catholic)
3rd: Michael O`Malley (Hasbrouck Heights)
4th: Robert Kanniard (Wall)
5th: Omar Abdelhamid (Rutherford)
6th: Avery Dinardi (Holy Cross)
7th: Dillon Taylor (St. Augustine)
8th: Dominic Fano (Montville)

160
1st: Mekhi Lewis (Bound Brook)
2nd: Kyle Cochran (Paramus)
3rd: Christopher Foca (Bergen Catholic)
4th: Michael Petite (Piscataway)
5th: AJ Meyers (Toms River East)
6th: Jake Maxwell (Buena)
7th: Tim Fitzpatrick (Holy Spirit)
8th: Santino Morina (Paulsboro)

170
1st: Bill Janzer (Delsea)
2nd: Dominick Mandarino (Don Bosco)
3rd: Bryan McLaughlin (Woodbridge)
4th: Aidan Monteverdi (Seton Hall)
5th: Vince Concina (Cranford)
6th: Cole Kreshpane (Delbarton)
7th: Joey Schiele (Morris Hills)
8th: Jacquan McPherson (Penns Grove)

182
1st: George Walton (Bound Brook)
2nd: Sam Wustefeld (Scotch Plains-Fanwood)
3rd: Dominic Mainiero (Queen Of Peace)
4th: LJ Castellano (Delbarton)
5th: Tom Anderson (Middletown North)
6th: Michael Iodice (Hunterdon Central)
7th: Daniel Surich (Mahwah)
8th: Christopher Nielsen (Pinelands)

195
1st: Kyle Lightner (Delaware Valley)
2nd: Michael Taulane (Collingswood)
3rd: Brian Bonino (Paramus)
4th: Chad Watt (Woodstown)
5th: Jack Miller (Westfield)
6th: Sean Lenzsch (St. Augustine)
7th: Matt McKenzie (Wall)
8th: Tommy Maxwell (Delsea)

220
1st: Eric Keosseian (Howell)
2nd: Peter Acciardi (Don Bosco)
3rd: Victor Lacombe (Hunterdon Central)
4th: Zach Delvecchio (South Plainfield)
5th: Robert Melise (Phillipsburg)
6th: Sean O'Malley (Hasbrouck Heights)
7th: Joseph Soreco (DePaul)
8th: Will Ortman (Hopewell Valley)

Hwt
1st: Eric Chakonis (Don Bosco)
2nd: Alexander LaGrippo (Woodbridge)
3rd: Dylan D'Amore (Montgomery)
4th: Parker Fox (Montville)
5th: Elyezer Oliviery (Union City)
6th: Michael Porcaro (Sayreville)
7th: Alex Esposito (Cranford)
8th: Keith Swartley (Cinnaminson)