Rutgers Wrestling

Rider University Wrestlin



Triumph Wrestling







Custom Training & MMA






2014 NJSIAA Tournament Medal Winners


106
1st: Ty Agaisse (Delbarton)
2nd: Brandon Paetzell (Phillipsburg)
3rd: Alec Kelly (St. Peter's Prep)
4th: Brandon Cray (Steiner)
5th: Sebastian Rivera (CBA)
6th: Garrett O'Shea (Morris Knolls)
7th: Chris Wolf (Haddon Twp)
8th: Jonathan Tropea (St. Joe's Montvale)

113
1st: Nick Suriano (Bergen Catholic)
2nd: Patrick D'Arcy (Holy Spirit)
3rd: Christopher Tan (Robbinsville)
4th: Ryan Freeman (Paramus)
5th: Zack Firestone (Clearview)
6th: Nick DePierro (Freehold Twp)
7th: Bobby Jordan (Woodbridge)
8th: Dean Caravela (Caldwell)

120
1st: Anthony Cefolo (Hanover Park)
2nd: Michael Russo (St. Peter's Prep)
3rd: Mike Russo (Jackson Liberty)
4th: Bryan Damon (Jefferson)
5th: Luis Gonzalez (Don Bosco)
6th: Nick Farro (Delbarton)
7th: John Amato (Timber Creek)
8th: Joe Ferinde (Nutley)

126
1st: Craig De La Cruz (Bound Brook)
2nd: Kyle Bierdumpfel (Don Bosco)
3rd: Ryan Pomrinca (North Hunterdon)
4th: Salvatore Profaci (Monroe)
5th: Marc Mastropietro (Hasbrouck Heights)
6th: Pete Lipari (Bergen Catholic)
7th: Nick Ottaviano (Colts Neck)
8th: Tyler Hrycak (Wayne Valley)

132
1st: Anthony Giraldo (North Bergen)
2nd: Mike Magaldo (Watchung Hills)
3rd: Juan Rivera (Paulsboro)
4th: Mark McCormick (Camden Catholic)
5th: Dylan Nace (Hunterdon Central)
6th: Kris Lindemann (Howell)
7th: Mekhi Lewis (Bound Brook)
8th: Alex Sebahie (Paramus)

138
1st: Ronnie Gentile (Paulsboro)
2nd: Gavin Murray (Cranford)
3rd: Travis Vasquez (Delbarton)
4th: Connor Burkert (St. Peter's Prep)
5th: William Povalac (Edison)
6th: Connor Muli (Shawnee)
7th: Joe Trovato (Paramus)
8th: Eric Friedman (West Morris Mendham)

145
1st: David McFadden (DePaul)
2nd: Ryan Burkert (St. Peter's Prep)
3rd: Dan Reed (Delbarton)
4th: John VanBrill (Clearview)
5th: Zach Wilhelm (Southern)
6th: Matt Barber (Westfield)
7th: Alec Donovan (Brick Memorial)
8th: Collin Boylan (Hunterdon Central)

152
1st: Jack Clark (St. Augustine)
2nd: Gary Dinmore (Hunterdon Central)
3rd: Maaziah Bethea (Trenton Central)
4th: Joseph Tavoso (Delbarton)
5th: Nick Velez (Westfield)
6th: Michael Ciavarro (North Hunterdon)
7th: Kyle Wojtaszek (Brick Twp)
8th: Joe Grello (Bergen Catholic)

160
1st: Jonathan Schleifer (East Brunswick)
2nd: Joshua Ugalde (Bound Brook)
3rd: Brett Donner (Wall)
4th: Jordan Pagano (Bergen Catholic)
5th: Christian Stackhouse (Riverside)
6th: Joey Schultz (Howell)
7th: John Faugno (Glen Ridge)
8th: TJLiquori (Jackson Liberty)

170
1st: Dillon Artigliere (Roxbury)
2nd: Luke Farinaro (Don Bosco)
3rd: Josef Johnson (Delbarton)
4th: Jake Kocsis (Phillipsburg)
5th: Mike Fagg-Daves (Franklin)
6th: Kevin Mulligan (Bergen Catholic)
7th: Sean Roesing (Secaucus)
8th: Gerardo Jorge (Southern)

182
1st: Johnny Sebastian (Bergen Catholic)
2nd: Joey Balboni (Brearley)
3rd: Phil Woods (Roselle Park)
4th: Sam Button (West Morris Mendham)
5th: Nicholas Costa (Brick Memorial)
6th: Jan Castellanos (Secaucus)
7th: Christian LaFragola (St. Joe's Hammonton)
8th: Michael Weiss (Parsippany Hills)

195
1st: Anthony Cassar (Montgomery)
2nd: Ralph Normandia (Franklin)
3rd: Matt Correnti (Holy Cross)
4th: Ed Shockley (Millville)
5th: Michael Oxley (CBA)
6th: Tyree Sutton (Keansburg)
7th: Robbie Maggiulli (Emerson Park Ridge)
8th: Anthony Landberg (Wayne Valley)

220
1st: Bryan Dobzanski (Delsea)
2nd: Zack Chakonis (Don Bosco)
3rd: Justin Walker (Wayne Valley)
4th: Jordan Fox (St. Peter's Prep)
5th: Mike Markulec (Hopewell Valley)
6th: Tyler Poling (Brick Memorial)
7th: Shawn McCord (Red Bank Catholic)
8th: Tyreek Smith (Moorestown)

Hwt
1st: Andrew Stevens (Camden)
2nd: Tyler Gildner (Robbinsville)
3rd: Kevin Wilkins (St. Joe's Montvale)
4th: Stephen Johnson (Bound Brook)
5th: Patrick Toal (Raritan)
6th: Andrew Pacheco (Warren Hills)
7th: Armond Cox (St. Peter's Prep)
8th: Noa Merritt (Pope John)