Rutgers Wrestling

Rider University Wrestlin



Triumph Wrestling








Custom Training & MMA









2013 NJSIAA Tournament Medal Winners

106
1st: Nick Suriano (Bergen Catholic)
2nd: Kyle Bierdumpfel (Don Bosco)
3rd: Patrick D'Arcy (Holy Spirit)
4th: Mike Russo (Jackson Liberty)
5th: Brandon Paetzell (Phillipsburg)
6th: Yasel Corporan (Perth Amboy)
7th: Ty Agaisse (Delbarton)
8th: Dean Caravela (Caldwell)

113
1st: Luis Gonzalez (Don Bosco)
2nd: Kevin Corrigan (Toms River South)
3rd: AJ Vindici (Randolph)
4th: Jean DuBois (Clifton)
5th: Bryan Damon (Jefferson)
6th: Michael Russo (St. Peter's Prep)
7th: Matthew Noble (Bridgewater-Raritan)
8th: Nasiyr Brown (Neptune)

120
1st: Craig De La Cruz (Bound Brook)
2nd: Brenden Calas (Seton Hall)
3rd: Christian Innarella (Delbarton)
4th: Jon Mele (Governor Livingston)
5th: Joe Trovato (Paramus)
6th: Alex Baider (Cherokee)
7th: Peter Lipari (Lenape Valley)
8th: Robert Trombetta (Nutley)

126
1st: Anthony Giraldo (North Bergen)
2nd: Corey Stasenko (South Plainfield)
3rd: Mike Magaldo (Watchung Hills)
4th: Genaro Cuccolo (Hanover Park)
5th: Mike Pongracz (Delaware Valley)
6th: David McFadden (DePaul Catholic)
7th: Joseph Oliva (Ridgewood)
8th: Alec Huxford (Jackson Memorial)

132
1st: Scott DelVecchio (South Plainfield)
2nd: Ronald Gentile (Paulsboro)
3rd: Jason Estevez (Livingston)
4th: Zach Hertling (Ocean Township)
5th: Gordon Wolf (Lawrence)
6th: Justin McTamney (Bordentown)
7th: Connor Burkert (St. Peter's Prep)
8th: Michael Derin (High Point)

138
1st: Anthony Ashnault (South Plainfield)
2nd: Gary Dinmore (Hunterdon Central)
3rd: Richard Lewis (Toms River East)
4th: Matt Coppola (Watchung Hills)
5th: Brian Hamann (Jackson Memorial)
6th: Nick Matthews (West Morris Central)
7th: Brandon Keller (Timber Creek)
8th: Ryan Burkert (St. Peter's Prep)

145
1st: BJ Clagon (Toms River South)
2nd: Troy Heilmann (South Plainfield)
3rd: TJ Miller (Camden Catholic)
4th: Jason Gaccione (High Point)
5th: Maaziah Bethea (Trenton Central)
6th: Mike Marotti (West Essex)
7th: Ashanti Maurice (Howell)
8th: Rhys Weinberger (Hillsborough)

152
1st: Wayne Stinson (Nothern Burlington)
2nd: Chad Walsh (Camden Catholic)
3rd: Dom Ruggierrio (Timber Creek)
4th: Dylan Painton (South Plainfield)
5th: Nick Gravina (Northern Highlands)
6th: Joshua Ugalde (Bound Brook)
7th: Colin Barber (Westfield)
8th: Tyler Loughlin (Becton-Wallington)

160
1st: Dillon Artigliere (Roxbury)
2nd: Jonathan Schleifer (East Brunswick)
3rd: Connor Donahue (Clearview)
4th: Bryce Shade (Timber Creek
5th: John Balboni (Brearley)
6th: Dan Wojtaszek (Brick Twp)
7th: Josef Johnson (Delbarton)
8th: Brandon Keena (Nutley)

170
1st: Ethan Ramos (Hawthorne)
2nd: Jadaen Bernstein (Voorhees)
3rd: Joey Balboni (Brearley)
4th: Dae'Sean Brown (Neptune)
5th: Luke Farinaro (Don Bosco)
6th: Tyler Richardson (Brick Memorial)
7th: Nick Elmer (Penns Grove)
8th: Austin Wetterau (Shawnee)

182
1st: Johnny Sebastian (Bergen Catholic)
2nd: David Williams (Hammonton)
3rd: Ali Yildiz (South Brunswick)
4th: Brad Schwarze (New Egypt)
5th: Josh Sibblies (Newton)
6th: Jordan Fox (St. Peter's Prep)
7th: Nicholas Costa (Brick Memorial)
8th: Matt Correnti (Holy Cross)

195
1st: Razohnn Gross (Don Bosco)
2nd: Anthony Messner (Franklin)
3rd: Rory Bonner (West Deptford)
4th: Matt Moore (Brick Memorial)
5th: Evan Ramos (Hawthorne)
6th: Kyle Stoll (High Point)
7th: Anthony Landberg (Wayne Valley)
8th: Tyreek Smith (Moorestown)

220
1st: Bryan Dobzanski (Delsea)
2nd: Zack Chakonis (Don Bosco)
3rd: Ralph Normandia (Franklin)
4th: Mauro Correnti (Holy Cross)
5th: Mike Markulec (Hopewell Valley)
6th: Anthony Iarussi (Summit)
7th: Robbie Maggiulli (Emerson Park Ridge)
8th: Nigel Toussaint (Egg Harbor)

Hwt
1st: Alex Thompson (Haddon Heights)
2nd: Jeff Miller (Camden Catholic)
3rd: John Appice (Manalapan)
4th: Kevin Wilkins (St Joe's Montvale)
5th: Stephen Johnson (Bound Brook)
6th: Anthony Tufaro (Scotch Plains-Fanwood)
7th: Carmine Goldsack (Bergen Catholic)
8th: Jose Palomino (St. Peter's Prep)