Rutgers Wrestling

Rider University Wrestlin



Triumph Wrestling








Custom Training & MMA









2012 NJSIAA Tournament Medal Winners

106
1st: Anthony Cefolo (Hanover Park)
2nd: Carl Buttitta (JFK-Iselin)
3rd: Jan Rosenberg (Morris Knolls)
4th: Craig De La Cruz (Bound Brook)
5th: Joe Trovato (Paramus)
6th: Joe Ghione (Brick Memorial)
7th: AJ Vindici (Randolph)
8th: Tyler McBride (Camden Catholic)

113
1st: Brenden Calas (Seton Hall)
2nd: David McFadden (DePaul Catholic)
3rd: Kyle Brady (Bishop Ahr)
4th: Luis Gonzalez (North Bergen)
5th: Kevin Corrigan (Toms River South)
6th: Christian Innarella (Delbarton)
7th: Ryan Pomrinca (North Hunterdon)
8th: Marc Mastropietro (Hasbrouck Heights)

120
1st: Mike Magaldo (Watchung Hills)
2nd: Troy Heilmann (South Plainfield)
3rd: Zach Hertling (Ocean Township)
4th: Ricky Carter (Timber Creek)
5th: Anthony Giraldo (North Bergen)
6th: Robert Trombetta (Nutley)
7th: Max Rogers (Delbarton)
8th: Collin Mitchell (Eastern)

126
1st: Anthony Ashnault (South Plainfield)
2nd: Gary Dinmore (Hunterdon Central)
3rd: Kevin Devoy (Burlington Twp)
4th: Brian Hamann (Jackson Memorial)
5th: Mike Pongracz (Delaware Valley)
6th: Justin Colon (Belleville)
7th: Nick Anderson (Delbarton)
8th: Jalen Ramos (Central Regional)

132
1st: Scott DelVecchio (South Plainfield)
2nd: Brandon Keller (Timber Creek)
3rd: Jason Estevez (Livingston)
4th: Connor Melde (Bergen Catholic)
5th: Richard Lewis (Toms River East)
6th: Jesse Meaney (Manchester)
7th: Maaziah Bethea (Trenton Central)
8th: Katon Washington (Montclair)

138
1st: BJ Clagon (Toms River South)
2nd: Tyler Hunt (South Plainfield)
3rd: Jorge Lopez (Delbarton)
4th: John Boyle (Rutherford)
5th: Chad Walsh (Camden Catholic)
6th: Nick Maselli (Emerson Park Ridge)
7th: Joseph Esposito (St. Augustine)
8th: Paul Kirchner (Somerville)

145
1st: Alexander Richardson (St Peters Prep)
2nd: Ken Theobold (Toms River South)
3rd: TJ Miller (Camden Catholic)
4th: Nick Gravina (Northern Highlands)
5th: Curt Delia (Delsea)
6th: Corey Stasenko (South Plainfield)
7th: Nick Lospinoso (Brearley)
8th: Michael Paskas (Rutherford)

152
1st: Raamiah Bethea (Trenton Central)
2nd: Sal Mastriani (Don Bosco)
3rd: Jonathan Schleifer (East Brunswick)
4th: Clarke Moynihan (Kittatinny)
5th: Dillon Artigliere (Roxbury)
6th: Pelal Deeb (Passaic Tech)
7th: Dan Ressler (Pascack Valley)
8th: Francisco Colom (St Peters Prep)

160
1st: Johnny Sebastian (Bergen Catholic)
2nd: Philip Bakuckas (Hammonton)
3rd: James Dugan (Becton-Wallington)
4th: Keith Lemengello (Pequannock)
5th: Robert Schlitt (Haddonfield)
6th: Vincent Favia (CBA)
7th: Jadaen Bernstein (Voorhees)
8th: John Balboni (Brearley)

170
1st: Ryan Harrington (Mendham)
2nd: Steve Nelson (Haddon Twp)
3rd: Anthony Pafumi (St Peters Prep)
4th: Ethan Ramos (Hawthorne)
5th: Robert Shade (Timber Creek)
6th: Nick Zak (Jackson Liberty)
7th: Jeff Farina (St Joe's Montvale)
8th: Will VanDoren (Delaware Valley)

182
1st: Dallas Winston (Jackson Memorial)
2nd: Tevin Shaw (Piscataway)
3rd: Vic Pozsonyi (Roselle Park)
4th: Bryan Loughlin (Becton-Wallington)
5th: Rory Bonner (West Deptford)
6th: Thomas Forline (Moorestown)
7th: Liam Korbul (North Hunterdon)
8th: Lukas Iorio (Bergen Catholic)

195
1st: Razohnn Gross (Don Bosco)
2nd: Eric McMullen (North Bergen)
3rd: Bryan Dobzanski (Delsea)
4th: Carson Stack (Haddonfield)
5th: Hayden Hrymack (CBA)
6th: Dominic Carfagno (St Joe's Montvale)
7th: Matt Moore (Brick Memorial)
8th: Nick Gaeta (Nutley)

220
1st: Brandon Hull (Phillipsburg)
2nd: Lex Knapp (Lacey)
3rd: Roy Lucas (St Joe's Hammonton)
4th: Anthony Angelone (West Orange)
5th: Mauro Correnti (Holy Cross)
6th: Zack Chakonis (Don Bosco)
7th: Colton Bigelow (Ocean Township)
8th: Nick Pustizzi (Schalick)

Hwt
1st: Cody Melton (Northern Burlington)
2nd: Jermaine Eluemunor (Morris Knolls)
3rd: Beniah Harrigan (Piscataway)
4th: Mike Spencer (Pequannock)
5th: Tom Rementer (Clayton)
6th: Sumir Burns (Linden)
7th: John Appice (Manalapan)
8th: Anthony Tufaro (Scotch Plains-Fanwood)