Rutgers Wrestling

Rider University Wrestlin



Triumph Wrestling








Custom Training & MMA









2011 NJSIAA Tournament Medal Winners


103
1st: Brenden Calas (Seton Hall Prep)
2nd: Luis Gonzalez (North Bergen)
3rd: Jan Rosenberg (Morris Knolls)
4th: Cody Barbiche (Delaware Valley)
5th: Carl Buttita (JFK-Iselin)
6th: Joe Ghione (Brick Memorial)
7th: Christian Innarella (Delbarton)
8th: Mike Andreano (Glen Rock Saddle Brook)

112
1st: Anthony Ashnault (South Plainfield)
2nd: Mike Magaldo (Watchung Hills)
3rd: Ricky Carter (Timber Creek)
4th: Anthony Giraldo (North Bergen)
5th: John Vanbrill (Clearview)
6th: Max Rogers (Delbarton)
7th: Rob Trombetta (Nutley)
8th: Zach Wilhelm (Southern Regional)

119
1st: Rob Deutsch (Eastern)
2nd: Troy Heilmann (South Plainfield)
3rd: Billy Ward (Buena)
4th: Kevin Devoy (Burlington Twp)
5th: Chad Walsh (Camden Catholic)
6th: Billy Hagany (High Point)
7th: Rich Lewis (Toms River East)
8th: Mike Pongracz (Delaware Valley)

125
1st: Nick Francavilla (High Point)
2nd: Kyle Casaletto (Southern Regional)
3rd: Matt Sausman (Camden Catholic)
4th: Nick Liguori (Raritan)
5th: Brandon Keller (Timber Creek)
6th: NONE
7th: Ken Theobold (Manchester)
8th: Steven Schneider (Emerson Park Ridge)

130
1st: Anthony Perrotti (West Essex)
2nd: BJ Clagon (Toms River South)
3rd: Charlie Huff (Washington Twp)
4th: Tyler Hunt (South Plainfield)
5th: Dan Pak (Delran)
6th: Ron Hoover (Haddon Twp)
7th: Bryant Lighty (Passaic Tech)
8th: Vinnie Leone (Marlboro)

135
1st: TJ Miller (Camden Catholic)
2nd: Tyler Scotton (Willingboro)
3rd: Jeff Canfora (Delbarton)
4th: Connor Melde (Bergen Catholic)
5th: Alexander Richardson (St. Peter's Prep)
6th: Lou Mascola (Seton Hall Prep)
7th: Kevin Birmingham (Timber Creek)
8th: John Boyle (Rutherford)

140
1st: Drew Wagonhoffer (High Point)
2nd: Joe Orecchio (Don Bosco)
3rd: Devon Gobbo (Delbarton)
4th: Eric Fajardo (Boonton)
5th: TJ Guidice (Hillsborough)
6th: PJ Parrino (Ocean Township)
7th: Travis McDowell (Delran)
8th: Kevin Collins (Randolph)

145
1st: James Green (Willingboro)
2nd: Nick Alpher (Paramus)
3rd: Joe Gaccione (High Point)
4th: Sal Mastriani (Don Bosco)
5th: CJ Cobb (Williamstown)
6th: Ray Bethea (Trenton Central)
7th: Pelal Deeb (Passaic Tech)
8th: Jonathan Shleyfer (East Brunswick)

152
1st: Christian Barber (Westfield)
2nd: Devin Geoghegan (Brearley)
3rd: Conor Brennan (Brick Twp)
4th: Frank Marotti (West Essex)
5th: Johnny Sebastian (Bergen Catholic)
6th: Vin Favia (CBA)
7th: Mike Monarque (Jefferson)
8th: Francisco Colom (St. Peter's Prep)

160
1st: Ryan Harrington (West Morris Mendham)
2nd: Jadaen Bernstein (Voorhees)
3rd: Kalyph Hardy (Central Regional)
4th: Steve Nelson (Haddon Twp)
5th: Benjamin Fanjoy (Cherokee)
6th: James Dugan (Becton-Wallington)
7th: Otis Wright (Montclair)
8th: Rob Schlitt (Haddonfield)

171
1st: Ethan Orr (High Point)
2nd: Tevin Shaw (Piscataway)
3rd: Colin Hewitt (Franklin)
4th: Dane McDermott (St. Joseph)
5th: Anthony Pafumi (St. Peter's Prep)
6th: Ross Scheuerman (Allentown)
7th: Vic Pozsonyi (Roselle Park)
8th: Taylor Venanzi (Collingswood)

189
1st: James Fox (St. Peter's Prep)
2nd: Dallas Winston (Jackson Memorial)
3rd: Brian Lussier (Cherry Hill East)
4th: Tyler Rios (Highland Park)
5th: Dawud Hicks (Plainfield)
6th: Michael Amada (Mt. Olive)
7th: Damian Murberg (Pascack Valley)
8th: Connor Gabriel (Roselle Park)

215
1st: Andrew Campolattano (Bound Brook)
2nd: Michael Zeuli (Cherokee)
3rd: Taylor Bernstein (Montville)
4th: Dean Sullivan (Delbarton)
5th: Dan Garwood (Clearview)
6th: Kevin Stadtmueller (Absegami)
7th: Mitch Seigel (Marlboro)
8th: Brandon Hull (Phillipsburg)

Hwt
1st: William Smith (High Point)
2nd: Jack Delia (North Hunterdon)
3rd: Greg Velasco (Keyport)
4th: Zach Troutman (New Providence)
5th: Peter Wolmart (Randolph)
6th: Emiliano Betancor (West Orange)
7th: Evan Chrustic (Newton)
8th: Greg Webb (Newton)