Rutgers Wrestling

Rider University Wrestlin



Triumph Wrestling








Custom Training & MMA







2010 NJSIAA Tournament Medal Winners


103
1st: Anthony Ashnualt (South Plainfield)
2nd: Tyler Fraley (Colts Neck)
3rd: Kyle McNulty (TR North)
4th: Brian Hamann (Jackson Memorial)
5th: Nick Gravina (Northern Highlands)
6th: Ricky Carter (Washington Twp)
7th: John Hennelly (Delsea)
8th: Chad Walsh (Camden Catholic)

112
1st: Nick Francavilla (High Point)
2nd: Kyle Casaletto (Southern Regional)
3rd: Kevin Churchill (Newton)
4th: Kevin DeVoy (Burlington Twp)
5th: Chris Lantz (Bloomfield)
6th: Troy Heilmann (South Plainfield)
7th: Brandon Keller (Timber Creek)
8th: Jeff Rottingen (Ramsey)

119
1st: Alex Shaffer (Hunterdon Central)
2nd: Heriberto Quintana (Perth Amboy)
3rd: Rob Deutsch (Eastern)
4th: Joe Orecchio (Don Bosco Prep)
5th: Chuck Zeisloft (Gateway)
6th: Anthony Perrotti (West Essex)
7th: Sean Brand (Pt. Boro)
8th:

125
1st: Joe Duca (Paulsboro)
2nd: Bobby Stevely (Delaware Valley)
3rd: TJ Miller (Camden Catholic)
4th: Connor Melde (Bergen Catholic)
5th: Andrew Polidore (Queen of Peace)
6th: Zach DiPini (Wallkill Valley)
7th: BJ Clagon (TR South)
8th: Rob Jillard (Delsea)

130
1st: Frank Cagnina (Queen of Peace)
2nd: Tyler Scotton (Willingboro)
3rd: Jeff Canfora (Delbarton)
4th: Eric Fajardo (Boonton)
5th: Charlie Huff (Washington Twp)
6th: Brian Bistis (Hunterdon Central)
7th: Julian Quintero (North Bergen)
8th: NONE

135
1st: Scott Festejo (Long Branch)
2nd: Mike Morales (Brick Memorial)
3rd: Sam Emburgia (Monroe)
4th: Nick Heilmann (South Plainfield)
5th: Devon Gobbo (Delbarton)
6th: John Harvey (Absegami)
7th: Vin Fava (Elmwood Park)
8th: Ken Brophy (Freehold Twp)

140
1st: Hank Stinson (Eastern)
2nd: James Green (Willingboro)
3rd: Jordan Beverly (Pt. Pleasant Boro)
4th: Mike Bakuckas (Hammonton)
5th: Kurtis Becker (Kingsway)
6th: Conor Hayes (Old Bridge)
7th: Fabian Rosario (Bloomfield)
8th: Danny Ries (Brearley)

145
1st: Taylor Walsh (Camden Catholic)
2nd: Frank Crocco (Passaic Valley)
3rd: CJ Cobb (Williamstown)
4th: Micah Blair (Somerville)
5th: Shane Robinson (Absegami)
6th: Chris Burdge (Kittatinny)
7th: Ryan Sacco (South Plainfield)
8th: Diego Chavez (Rahway)

152
1st: Ethan Orr (High Point)
2nd: Doug Cornell (Long Branch)
3rd: Eric Reger (Delsea)
4th: Colin Hewitt (Franklin)
5th: Russell Benner (Roselle Park)
6th: Joe Renard (Kingsway)
7th: Kevin Brown (North Warren)
8th: Keith Switzer (Bergen Catholic)

160
1st: Nick Visicaro (Long Branch)
2nd: Preston Keiffer (Eastern)
3rd: John Guzzo (High Point)
4th: Otis Wright (Montclair)
5th: Evan Bowlby (Wallkill Valley)
6th: Frank Mattiace (Don Bosco)
7th: Ross Scheuerman (Allentown)
8th: Ervin Goree (Burlington Twp)

171
1st: Ryan Callahan (Wallkill Valley)
2nd: Canaan Bethea (Trenton Central)
3rd: Jamie Westwood (Queen of Peace)
4th: Mike Khoury (St. Joseph)
5th: Brendan Vercammen (South Brunswick)
6th: Dawud Hicks (Plainfield)
7th: Zach Agostino (Egg Harbor)
8th: Mike Hafke (Voorhees)

189
1st: Andrew Campolattano (Bound Brook)
2nd: Mike Wagner (South Plainfield)
3rd: Billy George (Long Branch)
4th: Jared Holliday (Burlington Twp)
5th: Khusen Taramov (Brearley)
6th: Nick Orak (Old Bridge)
7th: Brandon Vorrius (Middletown North)
8th: Colin Farawell (Verona)

215
1st: Zach Greenwald (Paulsboro)
2nd: Kevin Innis (St. Peter's Prep)
3rd: William Smith (High Point)
4th: Darren Dungee (Morristown)
5th: Marc Tyson (Monroe)
6th: AJ Mott (DePaul)
7th: Andrew Marr (Wall)
8th: Joel Perez (Perth Amboy)

Hwt
1st: Jimmy Lawson (Manchester)
2nd: Jack Delia (North Hunterdon)
3rd: Jon Slack (Warren Hills)
4th: Emiliano Betancor (West Orange)
5th: Brad Bormann (Hunterdon Central)
6th: Zach Troutman (New Providence)
7th: Chaz Lear (Lower Cape May)
8th: John Clark (Toms River East)