Rutgers Wrestling

Rider University Wrestlin



Triumph Wrestling








Custom Training & MMA







2008 NJSIAA Tournament Medal Winners


103
1st: Tyler Biscaha (Jackson Memorial)
2nd: Rob Deutsch (Eastern)
3rd: Charlie Frankel (Marlboro)
4th: Dave Della Torre (River Dell)
5th: Chuck Zeisloft (Gateway)
6th: Dan Haines (Hopatcong)
7th: Nick Francavilla (High Point)
8th: Anthony Perrotti (Queen of Peace)

112
1st: Joey Langel (Howell)
2nd: Mike Berardesco (Ocean Township)
3rd: Frank Cagnina (Queen of Peace)
4th: Joe Duca (Paulsboro)
5th: Peter Terrezza (New Providence)
6th: Mark Maestrey (Toms River South)
7th: Tom Morton (New Egypt)
8th: James Higgins (Washington Twp)

119
1st: Vinnie DelleFave (Toms River East)
2nd: Taylor Walsh (Camden Catholic)
3rd: Filiberto Colon (Belleville)
4th: Mike Morales (Brick Memorial)
5th: Eric Dunnet (Paulsboro)
6th: Kenny Knapp (Brearley)
7th: Gabe Ramos (Hopatcong)
8th: Andrew Wrede (Lenape Valley)

125
1st: Jimmy Kirchner (Somerville)
2nd: Anthony Curcio (Washington Twp)
3rd: Matt Fusco (Queen of Peace)
4th: Joe Trause (Bergen Catholic)
5th: Jordon Beverly (Pt. Pleasant Boro)
6th: Dan Herr (Morris Knolls)
7th: Derrik Russell (Jackson Memorial)
8th: Tyler Forbeck (High Point)

130
1st: Derek Valenti (Kittatinny)
2nd: Kodie Silvestri (Wallkill Valley)
3rd: Luke Grassi (Phillipsburg)
4th: Anthony Rizzolo (Deptford)
5th: Zac Coulas (Ocean Township)
6th: Zach Kane (Livingston)
7th: Kyle Hussey (Parsippany)
8th: Bob Dabal (North Bergen)

135
1st: Hank Stinson (Eastern)
2nd: Joe Lospinoso (Brearley)
3rd: John Renard (Kingsway)
4th: Matt Catalano (Highland)
5th: Anthony Dattolo (Roxbury)
6th: Jimmy Somma (Colts Neck)
7th: Colin Hewitt (Franklin)
8th: Matt Spataro (Bergen Catholic)

140
1st: Anthony Baldosaro (Delsea)
2nd: Trevor Melde (DePaul)
3rd: Troy Hernandez (Kittatinny)
4th: Nick Bach (Parsippany)
5th: Ramon Santiago (Sayreville)
6th: John Darling(Moorestown)
7th: Karon Reid (Brick Memorial)
8th: Jaazziah Bethea (Trenton Central)

145
1st: Sean Byrnes (Jackson Memorial)
2nd: Steve Santos (Brick Memorial)
3rd: Andrew Van Dyk (Ocean Township)
4th: Rich Bushby (Kingsway)
5th: Mike DiGalbo (St. Augustine)
6th: Dan Clarke (Ramsey)
7th: Emmanuel Ajagbe (Bogota)
8th: Nick Vallone (South Plainfield)

152
1st: Nick Menditto (Ocean Township)
2nd: Greg Zannetti (JP Stevens)
3rd: Owen Vernon (Hackettstown)
4th: Preston Keiffer (Eastern)
5th: Ryan Smith (South Brunswick)
6th: Dustin Deckard (Pennsville)
7th: Austin Alpaugh (Newton)
8th: Kevin Brown (North Warren)

160
1st: Scott Winston (Jackson Memorial)
2nd: Scott Kelly (Sacred Heart)
3rd: Anthony Saulle (Delran)
4th: Wayne Hampton (Bridgewater-Raritan)
5th: Joe Favia (CBA)
6th: Nick Vetterlein (Don Bosco)
7th: John Sternlicht (Newark Academy)
8th: Dakota Moore (Camden Catholic)

171
1st: Brendan Ard (Watchung Hills)
2nd: Dan Seidenberg (Raritan)
3rd: Dan Rinaldi (Lodi)
4th: Kyle Kauffman (Madison)
5th: Kyle Hess (Cinnaminson)
6th: Marc Peck (Hasbrouck Heights / Wood-Ridge)
7th: Trevor Salvatore (Jefferson)
8th: Khusen Taramov (Brearley)

189
1st: Andrew Campolattano (Bound Brook)
2nd: Jonathan Becker (Bergen Catholic)
3rd: Tyler Smith (Belvidere)
4th: George Saliba (Hopewell Valley)
5th: Kyle Tufts (Randolph)
6th: -
7th: Zach Greenwald (Paulsboro)
8th: Jim Hassett (Williamstown)

215
1st: Jesse Boyden (Brearley)
2nd: Glenn Carson (Southern)
3rd: Gerald Hodges (Paulsboro)
4th: Lukasz Stala (Don Bosco)
5th: Dave Amrhein (South Brunswick)
6th: Joey Grisko (Highland)
7th: Bill Damiana (Lower Cape May)
8th: Mike Suk (Randolph)

Hwt
1st: Jimmy Lawson (Manchester)
2nd: Harry Turner (Howell)
3rd: Chris Manna (Don Bosco)
4th: Chris Howley (Triton)
5th: Justin Embler (Cinnaminson)
6th: Rob Garone (Randolph)
7th: Dan Walker (Delsea)
8th: Jeramie Powell (Piscataway)