Rutgers Wrestling

Rider University Wrestlin



Triumph Wrestling








Custom Training & MMA







2007 NJSIAA Tournament Medal Winners


103
1st: Frank Cagnina (Bergen Catholic)
2nd: Sean Boylan (Holy Spirit)
3rd: Kenny Knapp (Brearley)
4th: Nick Heilmann (South Plainfield)
5th: Derrik Russell (Jackson Memorial)
6th: Gene Accardi (Freehold Twp)
7th: Charlie Frankel (Marlboro)
8th: Mike Tully (Camden Catholic)

112
1st: Dan Kelly (Delaware Valley)
2nd: Patrick Hunter (South Plainfield)
3rd: Vinnie DelleFave (Toms River East)
4th: Dan Hughes (Delsea)
5th: Mike FrancoBandiero (Edison)
6th: Vinny Fava (Don Bosco)
7th: Brian Hoyt (Vernon)
8th: Anthony Curcio (Washington Twp)

119
1st: Matt Oliver (Toms River North)
2nd: Pat Strizki (Hunterdon Central)
3rd: Bob Dabal (North Bergen)
4th: Gabriel Roman (Perth Amboy)
5th: Frank Perrelli (Delbarton)
6th: Jose Matos (St. Augustine)
7th: Joe Kover (Fair Lawn)
8th: Luke Fedechko (Delsea)

125
1st: Joe Trause (Bergen Catholic)
2nd: Cody Fobes (Howell)
3rd: Anthony Luma (Egg Harbor)
4th: Derek Valenti (Kittatinny)
5th: TJ Mitchell (Raritan)
6th: Hank Stinson (Eastern)
7th: Colton Chalkley (Lakeland)
8th: Zac Coulas (Ocean Township)

130
1st: Tyler Milonas (Jefferson)
2nd: James Beshada (CBA)
3rd: Karon Reid (Brick Memorial)
4th: Joe Lospinoso (Brearley)
5th: Glen Cannici (St. Mary's)
6th: Dan Butcher (Westwood)
7th: Brandon Prentice (Wallkill Valley)
8th: Andrew Carthan (Delran)

135
1st: Trevor Melde (Delbarton)
2nd: Nick Murray (Bound Brook)
3rd: Dale Fava (Don Bosco)
4th: Anthony Baldosaro (Delsea)
5th: Andrew Van Dyk (Ocean Township)
6th: Troy Hernandez (Kittatinny)
7th: Matt Spataro (Bergen Catholic)
8th: Jake Sweezy (Delran)

140
1st: Frank Molinaro (Southern)
2nd: John Barnett (Jefferson)
3rd: Dave Seidenberg (Raritan)
4th: Bob Mathews (Pompton Lakes)
5th: Derek Stueben (Northern Highlands)
6th: Blaine Woszczak (Wall)
7th: Joe McAuley (Bishop Ahr)
8th: Andrew Hessert (Haddonfield)

145
1st: Nick Menditto (Ocean Township)
2nd: Luke Lanno (Southern)
3rd: Frankie Buenafuente (Garfield)
4th: Sean Byrnes (Jackson Memorial)
5th: Jackson Brady (Camden Catholic)
6th: Tyler Riccio (Bridgewater-Raritan)
7th: Cory Vernon (Hackettstown)
8th: Pat Mineo (Scotch Plains)

152
1st: Scott Winston (Jackson Memorial)
2nd: Frank McLaughlin (Hillsborough)
3rd: Matt MacLean (Old Tappan)
4th: Dustin Deckard (Pennsville)
5th: Ken Monarque (Jefferson)
6th: Kirk Kirazis (Maple Shade)
7th: Anthony Bongarzone (Monmouth Regional)
8th: Mike Dessino (Middlesex)

160
1st: Ken Carney (Jackson Memorial)
2nd: Dan Seidenberg (Raritan)
3rd: Brendan Ard (Watchung Hills)
4th: Dan Zotollo (Paramus)
5th: Joey Falco (Ocean Township)
6th: John Mangini (Hillsborough)
7th: Geoff Bauma (Northern Burlington)
8th: Bob Bishop (Wayne Valley)

171
1st: Anthony Trongone (Camden Catholic)
2nd: Kyle Kiss (Ocean Township)
3rd: Tommy Spellman (Kittatinny)
4th: Dan Rinaldi (Lodi)
5th: Pete Simon (JFK-Iselin)
6th: Jonathan Becker (Bergen Catholic)
7th: Eddie Ebewo (Old Bridge)
8th: Zach Ulm (Hackettstown)

189
1st: Mac Mancuso (Holy Spirit)
2nd: Tyler Smith (Belvidere)
3rd: Nick Tenpenny (Central Regional)
4th: Jeff Siciliano (Ocean Township)
5th: Anthony LiSanti (Westwood)
6th: Joe Bozzomo (Middlesex)
7th: Chris Orzechowski (Old Bridge)
8th: Sergio Garcia (East Brunswick)

215
1st: Alex Silvestro (Paulsboro)
2nd: Glenn Carson (Southern)
3rd: Roy Dragon (Bridgewater-Raritan)
4th: George Kocher (Bergen Catholic)
5th: Kenny Amponsa (Hightstown)
6th: Jesse Boyden (Brearley)
7th: Lukasz Stala (Don Bosco)
8th: Mitch Sparks (Cinnaminson)

Hwt
1st: Zack Rey (Hopatcong)
2nd: Drew Doyle (Wall)
3rd: Demetrius Hester (Paulsboro)
4th: Adam Henig (Toms River East)
5th: Zac Walsh (Morris Knolls)
6th: Mike Farr (Don Bosco)
7th: Shelomi (hohn (Morristown)
8th: Argenis Minaya (Perth Amboy)