Rutgers Wrestling

Rider University Wrestlin



Triumph Wrestling








Custom Training & MMA







2006 NJSIAA Tournament Medal Winners


103
1st: Fred Santaite (Northern Highlands)
2nd: Vinnie DelleFave (Toms River East)
3rd: Patrick Hunter (South Plainfield)
4th: Derek Valenti (Kittatinny)
5th: Matt Oliver (Toms River North)
6th: Eric Dunnet (Paulsboro)
7th: Gabe Ramos (Hopatcong)
8th: Dan Hughes (Delran)

112
1st: Frank Perrelli (Delbarton)
2nd: Dan Kelly (Delaware Valley)
3rd: Zac Coulas (Ocean Township)
4th: Jon Gregory (Phillipsburg)
5th: Bob Dabal (North Bergen)
6th: Filiberto Colon (Belleville)
7th: Kyle Kinchen (Jackson Memorial)
8th: Ryan Fullam (Emerson-PR)

119
1st: Joe Trause (Bergen Catholic)
2nd: John Trumbetti (St. Joseph's)
3rd: Tyler Milonas (Jefferson)
4th: Pat Strizki (Hunterdon Central)
5th: Anthony Luma (Egg Harbor)
6th: -
7th: Mike Bastante (Passaic Valley)
8th: Ricky Bailey (Palmyra)

125
1st: Mike Grey (Delbarton)
2nd: Jimmy Conroy (South Plainfield)
3rd: Greg Hart (Bernards)
4th: Tommy Lorenzo (West Orange)
5th: Kris Sigafoos (Delaware Valley)
6th: Jake Sweezy (Delran)
7th: Chris Battaglia (Bergen Catholic)
8th: Corey Biscaha (Jackson Memorial)

130
1st: Will Livingston (Kittatinny)
2nd: Trevor Melde (Delbarton)
3rd: Nick Murray (Bound Brook)
4th: Danny Lopes (Ocean Township)
5th: Chris Notte (Holy Cross)
6th: Aaron Wilcox (Schalick)
7th: Matt Bradley (Jackson Memorial)
8th: Matt Ulrich (Garfield)

135
1st: Jordan Burroughs (Winslow)
2nd: Dave Greenwald (St. Mary's)
3rd: Dale Fava (Don Bosco)
4th: Luke Lanno (Southern)
5th: John Barnett (Jefferson)
6th: Andrew Van Dyk (Ocean Township)
7th: Mike Eagan (Morris Knolls)
8th: Ryan Brown (Camden Catholic)

140
1st: Frank Molinaro (Southern)
2nd: Daryl Cocozzo (River Dell)
3rd: Bryan Tracy (Paulsboro)
4th: Pat Riley (Bernards)
5th: Matt DeTroia (West Essex)
6th: Shacoi Berry (Millville)
7th: Voris Tejada (Cherokee)
8th: Dave Gill (Camden Catholic)

145
1st: Scott Winston (Jackson Memorial)
2nd: Jesse Harrington (Bound Brook)
3rd: Cory Bleaken (Clifton)
4th: Ed McCray (South Plainfield)
5th: Keith Dillard (Southern)
6th: Matt Morganstern (Bergen Catholic)
7th: Frank Buenafuente (Garfield)
8th: Bob Mathews (Pompton Lakes)

152
1st: Darrion Caldwell (Rahway)
2nd: John Mangini (Hillsborough)
3rd: Tom Scotton (Willingboro)
4th: Nick Weaver (Central Regional)
5th: Chris Norrell (Phillipsburg)
6th: Billy Woodward (Howell)
7th: Spencer Kent (Bergen Catholic)
8th: Rico Rodriguez (North Bergen)

160
1st: Alex Caruso (Watchung Hills)
2nd: Scott Giffin (Eastern)
3rd: Dave Richmond (Warren Hills)
4th: Jeff Jacobs (Pt. Pleasant Boro)
5th: Pete Simon (JFK-Iselin)
6th: Frank McLaughlin (Hillsborough)
7th: Dan Rinaldi (Lodi)
8th: Mike D'Urso (West Essex)

171
1st: Pat Hogan (Cranford)
2nd: Anthony Trongone (Camden Catholic)
3rd: Tommy Spellman (Kittatinny)
4th: Dillon Landi (West Morris)
5th: Alex Dalrymple (High Point)
6th: Matt Trainor (Winslow)
7th: Kyle Kiss (Ocean Township)
8th: Mike Winkelspecht (Williamstown)

189
1st: Keith Dobish (Lodi)
2nd: Nick Parisi (Marlboro)
3rd: Jamelle Jones (Winslow)
4th: Kevin Crilley (South Plainfield)
5th: Ollie Ferraro (CBA)
6th: Mac Mancuso (Holy Spirit)
7th: Mike Darling (Moorestown)
8th: Drew Ives (Bridgewater)

215
1st: Jack Corcoran (St. Joseph's)
2nd: DJ Russo (Lenape Valley)
3rd: Roy Dragon (Bridgewater-Raritan)
4th: Alex Silvestro (Paulsboro)
5th: Bryan Fill (Hasbrouck Heights)
6th: Jesse Boyden (Brearley)
7th: Marquise Johnson (North Bergen)
8th: Cory Ferguson (Collingswood)

Hwt
1st: Zack Rey (Hopatcong)
2nd: Demetrius Hester (Paulsboro)
3rd: John Price (Washington Twp)
4th: Adam Henig (Toms River East)
5th: Andre Neblett (Rahway)
6th: Mike Ragone (Camden Catholic)
7th: Wayne Berry (Sterling)
8th: Randy Martinez (Teaneck)