Rutgers Wrestling

Rider University Wrestlin



Triumph Wrestling








Custom Training & MMA







2010 NJSIAA Tournament Medal Winners


103
1st: Ryan Fikslin (Roxbury)
2nd: Steve Fallon (Old Bridge)
3rd: Frank Perrelli (Delbarton)
4th: Fred Santaite (Northern Highlands)
5th: Dan Kelly (Delaware Valley)
6th: Rich Bushby (Collingswood)
7th: Joe Trause (Bergen Catholic)
8th: Filiberto Colon (Belleville)

112
1st: Ryan Wilson (Rahway)
2nd: Billy Ashnault (South Plainfield)
3rd: John Trumbetti (St. Joseph's)
4th: Nick Menditto (Ocean Township)
5th: Jim Airey (Pt. Pleasant Boro)
6th: Mike Bastante (Passaic Valley)
7th: Pat Strizki (Hunterdon Central)
8th: Matt Pagan (Bishop Ahr)

119
1st: Mike Grey (Delbarton)
2nd: Jimmy Conroy (South Plainfield)
3rd: Kris Sigafoos (Delaware Valley)
4th: Ryan Forbeck (High Point)
5th: Andrew Van Dyk (Ramapo)
6th: Voris Tejada (Cherokee)
7th: Matt Rega (Pt. Pleasant Beach)
8th: Sean O'Grady (St. Peter's Prep)

125
1st: Frank Molinaro (Southern)
2nd: Jordan Burroughs (Winslow)
3rd: Will Livingston (Kittatinny)
4th: Jimmy Garrett (Egg Harbor)
5th: Chris Notte (Holy Cross)
6th: Tommy Lorenzo (West Orange)
7th: Paul Galipeau (Parsippany Hills)
8th: Matt Bradley (Jackson Memorial)

130
1st: Darrion Caldwell (Rahway)
2nd: Bryan Tracy (Paulsboro)
3rd: Cory Dunn (Rutherford)
4th: Rob Hickman (Southern)
5th: Matt Rizzo (Lakewood)
6th: Danny Lopes (Ocean Township)
7th: Kellen Bradley (Kittatinny)
8th: Dale Fava (Don Bosco)

135
1st: Nick Orio (Eastern)
2nd: Dave Greenwald (St. Mary's)
3rd: Sal Tirico (Lodi)
4th: Nick Alparone (Hunterdon Central)
5th: Daryl Cocozzo (River Dell)
6th: Chris Kelly (Delaware Valley)
7th: Stephen Mineo (Scotch Plains)
8th: Oscar Orellana (Lakewood)

140
1st: Dan Vallimont (Jefferson)
2nd: Corey Bleaken (Clifton)
3rd: Dan Tramontozzi (Kittatinny)
4th: Nick Weaver (Central Regional)
5th: Jon Biango (Waldwick)
6th: Alex Conover (Mendham)
7th: Tom Cunningham (Cherry Hill West)
8th: Mike Rohrman (St. Mary's)

145
1st: Tom Fazio (Lakeland)
2nd: Tom Scotton (Willingboro)
3rd: Matt Pletcher (Rancocas Valley)
4th: Tony Palmeri (Camden Catholic)
5th: Derek Sickles (Bergen Catholic)
6th: Jionni Lavelle (Hanover Park)
7th: John Barrett (Brick Memorial)
8th: Alex Karu (Wall)

152
1st: Andrew Flanagan (Bound Brook)
2nd: Alex Caruso (Watchung Hills)
3rd: Tommy Spellman (Kittatinny)
4th: Phil Black (Absegami)
5th: Spencer Kent (Bergen Catholic)
6th: Chuck Martell (Paulsboro)
7th: Dan DiColo (Mt. Olive)
8th: Dave Kiley (Brick Memorial)

160
1st: Scott Giffin (Eastern)
2nd: Randy Moore (Camden Catholic)
3rd: Dave Richmond (Warren Hills)
4th: Greg Miele (Southern)
5th: Kyle Kiss (Ocean Townshipe)
6th: Rick Eichenlaub (Pascack Hills)
7th: Cory Aldrich (Watchung Hills)
8th: McPaul Ogbonna (Hanover Park)

171
1st: Mark Peiffer (Overbrook)
2nd: Jeff Siciliano (Ocean Township)
3rd: Robert Damon (Piscataway)
4th: Nick Parisi (Marlboro)
5th: DJ Russo (Lenape Valley)
6th: Dan Zander (Gateway)
7th: Jeromy Miles (Winslow)
8th: Angelo DiLeo (Seton Hall Prep)

189
1st: Vince Jones (Winslow)
2nd: Shane Mallory (New Providence)
3rd: Zack Weinrich (Kittatinny)
4th: Lamar Brown (Red Bank Regional)
5th: Mike Wilcox (Buena)
6th: Karim Mahmoud (Becton)
7th: Ryan Davidson (Randolph)
8th: Mike Toomey (Kingsway)

215
1st: Dave Zabriskie (High Point)
2nd: Ian McCleaf (Pemberton)
3rd: Keith Dobish (Lodi)
4th: Jack Corcoran (St. Joseph's)
5th: Kevin Malast (Manchester)
6th: Alex Silvestro (Paulsboro)
7th: Sean Lissemore (Dumont)
8th: Mike Cancelliere (Roxbury)

Hwt
1st: John Price (Washington Twp)
2nd: Rob Ragona (West Milford)
3rd: Dennis Landolt (Holy Cross)
4th: Zack Rey (Hopatcong)
5th: Demetrius Hester (Paulsboro)
6th: Andre Neblett (Rahway)
7th: Mike Goff (Monroe)
8th: Marc Fabiano (Scotch Plains)