Rutgers Wrestling

Rider University Wrestlin



Triumph Wrestling








Custom Training & MMA







2004 NJSIAA Tournament Medal Winners


103
1st: Jimmy Conroy (South Plainfield)
2nd: John Trumbetti (St. Joesph's)
3rd: David Smith (Paulsboro)
4th: Matt Pagan (Bishop Ahr)
5th: Kyle Packer (Cherokee)
6th: Tyler Milonas (Jefferson)
7th: Andy Valenti (Kittatinny)
8th: Mike Bastante (Passaic Valley)

112
1st: MIke Grey (Delbarton)
2nd: Nick Manochio (Manalapan)
3rd: John Mangini (Hillsborough)
4th: Voris Tejada (Cherokee)
5th: Nick Mattia (Belleville)
6th: Luke Lanno (Southern)
7th: Will Livingston (Kittatinny)
8th: Danny Lopes (Ocean Township)

119
1st: Darrion Caldwell (Rahway)
2nd: Jeff Zannetti (JP Stevens)
3rd: Kyle Milanese (Delran)
4th: Bryan Tracy (Paulsboro)
5th: Dave Greenwald (St. Marys)
6th: Chris Notte (Holy Cross)
7th: Ross Baldwin (New Providence)
8th: Robert Au (Phillipsburg)

125
1st: Nick Bridge (Absegami)
2nd: Derek Francavilla (Scotch Plains)
3rd: Joe Bubenheimer (Woodbridge)
4th: Bryan Nunziato (Bergen Catholic)
5th: Matt Rizzo (Lakewood)
6th: Jerome Greco (Newark Academy)
7th: Rob Hickman (Southern)
8th: Paul Galipeau (Parsippany Hills)

130
1st: Mark Savino (Lawrence)
2nd: Cory Dunn (Rutherford)
3rd: Sal Tirico (Lodi)
4th: Steve Mineo (Scotch Plains)
5th: Wes Juelg (Lenape)
6th: Matt Kaplan (Randolph)
7th: Anthony Castro (St. John Vianney)
8th: Chris Cartella (Clearview)

135
1st: Dan Vallimont (Jefferson)
2nd: Nick Orio (Eastern)
3rd: Zach Tanelli (Millburn)
4th: Bob Whelan (Belvidere)
5th: Nick Alparone (Hunterdon Central)
6th: Derek Sickles (Bergen Catholic)
7th: Tony Palmeri (Camden Catholic)
8th: Dan Tramontozzi (Kittatinny)

140
1st: Rory O'Donnell (St. Joseph's)
2nd: Jack Decker (Seton Hall Prep)
3rd: Matt Pendle (Raritan)
4th: Tommy Spellman (Kittatinny)
5th: Tom Scotton (Wllingboro)
6th: Bobby Flegel (Absegami)
7th: Danny Collins (Woodbridge)
8th: Matt Button (Mendham)

145
1st: Andrew Flanagan (Bound Brook)
2nd: Randy Moore (Camden Catholic)
3rd: Mark Ring (Washington Twp)
4th: Alex Caruso (Watchung Hills)
5th: Nick Brandreth (Emerson - Park Ridge
6th: Ryan Corbosiero (Cedar Grove)
7th: Kyle Kiss (Ocean Township)
8th: Erik George (Northern Burlington)

152
1st: Steve Martell (Caldwell)
2nd: Kody Hamrah (Bishop Ahr)
3rd: Zack Shanaman (Pingry)
4th: Dave Richmond (Warren Hills)
5th: Scott Giffin (Eastern)
6th: Tyler Tisdell (Washington Twp)
7th: Phil Black (Absegami)
8th: Steve Kusy (Wall)

160
1st: Mike Gatti (Watchung Hills)
2nd: Trevor Suter (Paulsboro)
3rd: Nick Barber (Kingsway)
4th: Rick Kurtz (Delaware Valley)
5th: Frank Dugan (Passaic Valley)
6th: Leif Ruschmeyer (Pt. Pleasant Boro)
7th: Lior Zamir (Fair Lawn)
8th: Angel DiLeo (Seton Hall Prep)

171
1st: Vince Jones (Winslow)
2nd: Mike Whalen (Parsippany)
3rd: Mike Somma (Hunterdon Central)
4th: Dayton Frost (Pequannock)
5th: Andrew Silber (Scotch Plains)
6th: Jon Butler (Pt. Pleasant Beach)
7th: Greg Soto (Ocean Township)
8th: Kevin Moran (Parmus)

189
1st: Ryan Goodman (Absegami)
2nd: Doug Umbehauer (Lenape)
3rd: Mike Eastman (Jefferson)
4th: Ian McCleaf (Pemberton)
5th: Rich Vitale (River Dell)
6th: -
7th: Joe Farina (Morris Knolls)
8th: Mike Toomery (Kingsway)

215
1st: Anthony Orio (Eastern)
2nd: Zeb Davis (Lenape)
3rd: Bill Beiermeister (Boonton)
4th: Konrad Dudziak (St. Peter's Prep)
5th: Andrew Jackson (Pennsville)
6th: Dave Zabriskie (High Point)
7th: Roy Dragon (Bridgewater-Raritan)
8th: Steve Carbone (Cranford)

Hwt
1st: Diego Crespo (Paramus Catholic)
2nd: Kevin Davis (Toms River East)
3rd: Dennis Landolt (Holy Cross)
4th: Frank McGrath (St. Augistine)
5th: Shaun Wilbert (Toms River South)
6th: Chuck Joseph (LIvingston)
7th: Ryan Elliot (South Plainfield)
8th: Danny Manley (Kearny)