Rutgers Wrestling

Rider University Wrestlin



Triumph Wrestling








Custom Training & MMA







2003 NJSIAA Tournament Medal Winners


103
1st: Mike Grey (Delbarton)
2nd: Nick Mattia (Belleville)
3rd: Jimmy Conroy (South Plainfield)
4th: Darrion Caldwell (Rahway)
5th: Nick Manochio (Manalapan)
6th: David Smith (Paulsboro)
7th: Andrew Gewain (Hillsborough)
8th: Vinny Santaite (St. Joseph's-Montvale)

112
1st: Dave Tomasette (Washington Twp)
2nd: Bryan Nunziato (Bergen Catholic)
3rd: Jeff Zannetti (JP Stevens)
4th: Dave Greenwald (St. Mary's)
5th:Kyle Milanese (Delran)
6th: Jeff Pascarella (Jackson Memorial)
7th: Rob Hickman (Southern)
8th: Will Livingston (Kittatinny)

119
1st: Steve Adamscik (West Morris Mendham)
2nd: Joe Bubenheimer (Woodbridge)
3rd: Nick Bridge (Absegami)
4th: Patrick Berger (Rumson)
5th: Dan Hilt (Manalapan)
6th: JW Bykowski (Pequannock)
7th: Mike Marrotta (St. Mary's)
8th: Paul Schliep (Timber Creek)

125
1st: Ed Giosa (Camden Catholic)
2nd: Zac Cunliffe (Howell)
3rd: CJ Mays (Oakcrest)
4th: Derek Francavilla (Scotch Plains)
5th: Matt Kaplan (Randolph)
6th: Jack Decker (Seton Hall Prep)
7th: Mark Savino (Lawrence)
8th: Luis Franceschi (Toms River North)

130
1st: Ryan Bridge (Absegami)
2nd: Jarred Mercado (Pitman)
3rd: Ivan Wiggins (Sterling)
4th: Rory O'Donnell (St. Joseph's-Montvale)
5th: Andrew Flanagan (Bound Brook)
6th: Jaime Lijo (Hopatcong)
7th: Bryan Heller (Rumson)
8th: Mike Bonora (Nutley)

135
1st: Don Fisch (Delsea)
2nd: Zach Tanelli (millburn)
3rd: Mike Palma (Jefferson)
4th: Matt Stoppay (Sparta)
5th: Dan Hall (Southern)
6th: Joe Butcher (Westwood)
7th: Bobby Flegel (Absegami)
8th: Alex Caruso (Watchung Hills)

140
1st: Antonio Manione (Delbarton)
2nd: Charlie Pinto (Wallkill Valley)
3rd: Vin Iodaci (Old Bridge)
4th: Randy Moore (Camden Catholic)
5th: Ryan Pope (Rancocas Valley)
6th: Drew Duddy (Brick Memorial)
7th: Tyler Tisdell (Washington Twp)
8th: Mike Gaeta (Manalapan)

145
1st: Keros Cooper (Pitman)
2nd: Kody Hamrah (Bishop Ahr)
3rd: Brandon Becker (Kingsway)
4th: Justin Koeller (Phillipsburg)
5th: Zack Shanaman (Pingry)
6th: Jordon Alcoba (Absegami)
7th: Nick Matteo (Bergen Catholic)
8th: Mike Gatti (Watchug Hills)

152
1st: Rick Frondorff (North Hunterdon)
2nd: Rob Kaiser (Lodi)
3rd: Antoine Ketler (Pemberton)
4th: Mike Galante (Ocean City)
5th: Lior Zamir (Fair Lawn)
6th: Allen Van Ness (Somerville)
7th: Brian May (Pequannock)
8th: Bowen Daly (Lacey)

160
1st: Vinnie Salek (Toms River East)
2nd: Jim Thomas (Buena)
3rd: Dave Post (Phillipsburg)
4th: Jon Latona (Boonton)
5th: Mike Whalen (Parsippany)
6th: Matt Doyle (Wall)
7th: Joe Schmid (Southern)
8th: Ian McCleaf (Pemberton)

171
1st: Ryan Goodman (Absegami)
2nd: Jeremy Edwards (Jackson Memorial)
3rd: Vince Jones (Winslow)
4th: Doug Umbehauer (Lenape)
5th: John Hesse (Parsippany)
6th: Mike Somma (Hunterdon Central)
7th: Bryant Wanamaker (Kittatinny)
8th: Gerry Leone (Livingston)

189
1st: Jerry Rinaldi (Lodi)
2nd: Jeff Black (Absegami)
3rd: Zeb Davis (Lenape)
4th: Nick Calandrino (Emerson)
5th: Zach Garren (Paulsboro)
6th: Matt Hill (Hopatcong)
7th: Kyle Bilquist (Toms River South)
8th: Konrad Dudziak (St. Peter's Prep)

215
1st: Isaac Redman (Paulsboro)
2nd: Mark Eberstein (Hunterdon Central)
3rd: Zach Hammond (Absegami)
4th: John Loff (Jackson Memorial)
5th: Ian Michaud (Northern Highlands)
6th: Steve Palma (Roxbury)
7th: Kevin Davis (Toms River East)
8th: Bill Beiermeister (Boonton)

Hwt
1st: Adam Cooney (Holy Cross)
2nd: Devin Perez (Pope John XXIII)
3rd: Ramel Meekins (Westwood)
4th: Diego Crespo (Garfield)
5th: Jason Hatchell (Clearview)
6th: Jason Franklin (Eastside)
7th: Rick Amos (Hammonton)
8th: Brian Butler (Piscataway)