Rutgers Wrestling

Rider University Wrestlin



Triumph Wrestling








Custom Training & MMA







1996 NJSIAA Tournament Medal Winners


103
1st: Anthony Conte (Belleville)
2nd: Kevin Rucci (Eastern)
3rd: Brett Taylor (Toms River East)
4th: Tommy Doerr (South Plainfield)
5th/6th: Rami Ratel (Bloomfield)
5th/6th: Sam Chey (Pope John)


112
1st: Mark Worthy (Central)
2nd: Donnie DeFilippis (Seton Hall Prep)
3rd: Matt Tresslar (Belvidere)
4th: Terrell Johnson (Phillipsburg)
5th/6th: Joes Villanueva (Long Branch)
5th/6th: Nick Fokas (Bergen Catholic)


119
1st: Roman Fleszar (Kittatinny)
2nd: Dave Santamaria (CBA)
3rd: Aaron Taylor (Camden Catholic)
4th: Russ Witt (Lacey)
5th/6th: Micah Khan (Eastern)
5th/6th: James LaVelle (Hanover Park)


125
1st: Nick Angen (Brick Memorial)
2nd: Kimo Geter (Elizabeth)
3rd: Ryan Normandin (Shawnee)
4th: Kevin Van Brill (Clearview)
5th/6th: Brian Chartowich (Bridgewater-Raritan)
5th/6th: James Brennan (Randolph)


130
1st: Tim Moore (Phillipsburg)
2nd: Tom Wysocki (Rahway)
3rd: Dave Esposito (JFK-Iselin)
4th: Mike Florio (Middletown North)
5th/6th: Seneca Cooper (Phillipsburg)
5th/6th: Joe Manchio (Sterling)


135
1st: Damion Logan (St. Joe's Regional)
2nd: Dave Bubnowski (Union)
3rd: Bryan Robinovitz (Hillsborough)
4th: Dom Dellagatta (Buena)
5th/6th: Keaon Torres (Toms River South)
5th/6th: Scott Seibert (Pitman)


140
1st: Rich Bitetto (Hackensack)
2nd: Mike Malinconico (Edison)
3rd: John Russo (Woodbridge)
4th: Dechlin Moody (Collingswood)
5th/6th: Jon Forster (Buena)
5th/6th: Doug Maritato (Morris Knolls)


145
1st: Don Pritzlaff (Lyndhurst)
2nd: Eric Hall (Voorhees)
3rd: Mike McGinley (Highland)
4th: Tim Pitta (Johnson)
5th/6th: Karl Norgaard (St. Joe's Regional)
5th/6th: Paul Wyka (Fair Lawn)


152
1st: Maurice Worthy (Central Regional)
2nd: Ed Kreutle (High Point)
3rd: Corey Posey (Westfield)
4th: Greg Francesca (Union)
5th/6th: Brad Entrekin (West Deptford)
5th/6th: John Garriques (Phillipsburg)


160
1st: Mark Saul (Millville)
2nd: Tom Tanis (Jefferson)
3rd: Luigi Micela (Paul VI)
4th: Everett Bell (Becton)
5th/6th: Bill Candee (Haddonfield)
5th/6th: Brian Russo (Edison)


171
1st: Shawn Scannell (Absegami)
2nd: Damion Hahn (Lakewood)
3rd: Jason Garcia (Phillipsburg)
4th: Chad Eckert (Roxbury)
5th/6th: Ricardo Romero (South Brunswick)
5th/6th: Derex Johnson (Jackson Memorial)


189
1st: Mark DeFrancesco (Phillipsburg)
2nd: Brian Olmes (Warren Hills)
3rd: Fikret Darzanoff (Clifton)
4th: Rahim Caldwell (Vineland)
5th/6th: Nik Fekete (Cranford)
5th/6th: Joe Ortiz (Jackson Memorial)


215
1st: Shawn Laughlin (Lower Cape May)
2nd: Ashon Lovick (Red Bank Regional)
3rd: Steve Arienta (Parsippany Hills)
4th: Antonio Garay (Rahway)
5th/6th: Jeremy DeNardo (Monsignor Donovan)
5th/6th: Matt Borzio (Kingsway)


Hwt
1st: Jermaine Ruffin (Paulsboro)
2nd: Dave Ritz (Highland)
3rd: Anthony Casciano (Caldwell)
4th: Warren Hernandez (Perth Amboy)
5th/6th: Rich Gratacos (Dover)
5th/6th: Charley Powell (South River)