Rutgers Wrestling

Rider University Wrestlin



Triumph Wrestling








Custom Training & MMA







1994 NJSIAA Tournament Medal Winners


103
1st: Roman Fleszar (Kittatinny)
2nd: Matt Tresslar (Belvidere)
3rd: Pat McGrath (Toms River East)
4th:Walt Kucharski (Delaware Valley)
5th/6th: Miguel Ramos (Long Branch)
5th/6th: Aaron Taylor (Camden Catholic)

112
1st: Pete Poretta (Phillipsburg)
2nd: John Perna (Belleville)
3rd: Dave Esposito (JFK-Iselin)
4th:Jerry Boland (Camden Catholic)
5th/6th: James Butera (Hamilton West)
5th/6th: Dennis Lamond (Egg Harbor)

119
1st: Mike Coyle (Phillipsburg)
2nd: Damion Logan (St. Joe's Montvale)
3rd: Bob Hanson (Buena)
4th: John Hart (Pinelands)
5th/6th: Mike Terry (South Brunswick)
5th/6th: Don Pritzlaff (Lyndhurst)

125
1st: Nick Angen (Brick Memorial)
2nd: Mark Piotorwsky (Jefferson)
3rd: Isaiah Cardinale (Belleville)
4th: Justin Hurst (Lenape)
5th/6th: Brett Tullo (Pinelands)
5th/6th:  Dave Lombardy (Millburn)

130
1st: Jason Hernandez (Bergen Catholic)
2nd: Mike Sandelier (Washington Twp)
3rd: Mark Sahm (Glassboro)
4th: Anthony Bunnicant (Hopatcong)
5th/6th: Jose Huerfano (New Providence)
5th/6th:  Tim Flynn (Phillipsburg)

135
1st: Brett Matter (Delran)
2nd: Jon Frent (Ocean Township)
3rd: John Cerciello (Elmwood Park)
4th: Jason Caruso (Passaic Valley)
5th/6th: Peter Justo (Parsippany)
5th/6th:  Jon Baer (Burlington City)

140
1st: Rusty Reed (Hawthorne)
2nd: Muneer James (Lakewood)
3rd: Corey Posey (Westfield)
4th: Mike McNeil (North Bergen)
5th/6th: Sam Hakim (Randolph)
5th/6th:  Jeff Fazio (Emerson / Park-Ridge)

145
1st: David Hughes (Jefferson)
2nd: Mark Saul (Millville)
3rd: Matt Esposito (JFK-Iselin)
4th: Brian Colbert (Highland)
5th/6th: Chris Sweigert (South Plainfield)
5th/6th: Ron Bubnowski (Union)

152
1st: Brian P. Brady (Madison Central)
2nd: Karl Haywood (Schalick)
3rd: Todd Palmisano (Brick Memorial)
4th: Jeremy Bailer (Jefferson)
5th/6th: Jason Brown (Oakcrest)
5th/6th: Jermaine Johnson (Jackson Memorial)

160
1st: Tim Hakim (Randolph)
2nd: Mark Bautis (Lyndhurst)
3rd: Jim Hogan (Brick Memorial)
4th: Greg Gingeleskie (Pequannock)
5th/6th: Jim Finn (Bergen Catholic)
5th/6th: Jon Graves (Bernards)

171
1st: Glenn Pritzlaff (Middletown South)
2nd: John Shipley (High Point)
3rd: Ken Hall (Hunterdon Central)
4th: Dave Schultz (Absegami)
5th/6th: Joe Piela (Bergen Catholic)
5th/6th: Joel Caruso (Collingswood)

189
1st: Steve Bruscino (Brick Memorial)
2nd: Joe Klein (Eastern)
3rd: James Jenkins (Oakcrest)
4th: John VanDoren (Somerville)
5th/6th: Scott Smith (Middle Twp)
5th/6th: Mark DeFrancesco (Phillipsburg)

Hwt
1st: Kevin Landolt (Holy Cross)
2nd: Steve McCarthy (Jackson Memorial)
3rd: Cornelius Cruz (Oakcrest)
4th: Joe Micela (Paul VI)
5th/6th: Rob Puzio (Garfield)
5th/6th: Victor Gonzalez (Don Bosco)