Rutgers Wrestling

Rider University Wrestlin



Triumph Wrestling








Custom Training & MMA







1993 NJSIAA Tournament Medal Winners


103
1st: Damion Logan (St. Joe's Montvale)
2nd: John Perna (Belleville)
3rd: Sean Reynolds (Pemberton)
4th: Ian Redding (Princeton)
5th/6th: James Butera (Hamilton West)
5th/6th: Miguel Ramos (Long Branch)

112
1st: Pete Poretta (Phillipsburg)
2nd: Ken Rossi (Jefferson)
3rd: Mike Sferra (Shawnee)
4th: Isaiah Cardinale (Belleville)
5th/6th: Rudy Wadle (North Hunterdon)
5th/6th: Indra Sulijoadikusumo (Manalapan)

119
1st: Brent Conly (Delaware Valley)
2nd: Josh Cardinale (Belleville)
3rd: Ed Croce (Delsea)
4th: Mike Coyle (Phillipsburg)
5th/6th: Brett Matter (Delran)
5th/6th: Paul Castellini (Buena)

125
1st: Mike Sandelier (Washington Twp)
2nd: Charlie Carty (Phillipsburg)
3rd: Marc Lombardy (Millburn)
4th: Jason Hernandez (Bergen Catholic)
5th/6th: Shannon Sofield (Eastern)
5th/6th: Anthony Bunnicant (Hopatcong)

130
1st: Rock Ortega (Governor Livingston)
2nd: Jon Baer (Burlington)
3rd: Sam Hakim (Randolph)
4th: Brett Tullo (Pinelands)
5th/6th: George Flornece (Absegami)
5th/6th: Anthony Marsella (Washington Twp)

135
1st: Anthony Ialeggio (Livingston)
2nd: Pat Coyle (Phillipsburg)
3rd: Bryan Stoll (St. Joe's Montvale)
4th: Chris Carpino (Holy Cross)
5th/6th: Keith Swistock (Howell)
5th/6th: Tim Cunningham (Hunterdon Central)

140
1st: Jeremy Bailer (Jefferson)
2nd: Scott Harrington (Hunterdon Central)
3rd: John Knight (Cedar Ridge)
4th: Brian Maguire (West Morris)
5th/6th: Mike Marcovecchio (Scotch Plains)
5th/6th: Cory Posey (Westfield)

145
1st: Kevin Farnham (Haddon Twp)
2nd: Kevin Wilson (Middletown South)
3rd: Dave Hughes (Jefferson)
4th: Rick Koss (Collingswood)
5th/6th: Chris DeVito (West Essex)
5th/6th: Joe Guttilla (Elmwood Park)

152
1st: Matt Suter (Paulsboro)
2nd: Chris Vidak (North Hunterdon)
3rd: Todd Palmisano (Brick Memorial)
4th: Andy Trocznski (Johnson)
5th/6th: Brian Brady (Madison Central)
5th/6th: Josh Bailer (Jefferson)

160
1st: Justin Bird (Oakcrest)
2nd: Chris DiFrancia (Pinelands)
3rd: Tim Hakim (Randolph)
4th: Jim McLean (Jefferson)
5th/6th: Brian Lewis (Highland)
5th/6th: Ken Hall (Hunterdon Central)

171
1st: Glenn Pritzlaff (Middletown South)
2nd: Greg Reim (Delsea)
3rd: Ernie Carter (Deptford)
4th: Dan Halsey (Rahway)
5th/6th: Matt Thompson (Hunterdon Central)
5th/6th: John Shipley (High Point)

189
1st: Ricky Krieger (Delaware Valley)
2nd: Craig Garrison (Pompton Lakes)
3rd: Alex Kaliakmanis (Cedar Ridge)
4th: T Decker-Pendergrast (Caldwell)
5th/6th: Steve Bruscino (Brick Memorial)
5th/6th: Joe Micela (Paul VI)

Hwt
1st: Bill Duff (Delran)
2nd: Alex Rodriguez (Secaucus)
3rd: Justin Fickling (Delaware Valley)
4th: Domingo Grahm (Newark Central)
5th/6th: Dom Cuniglio (Hamilton East)
5th/6th: Mark Gaughan (Fair Lawn)