Rutgers Wrestling

Rider University Wrestlin



Triumph Wrestling








Custom Training & MMA







1989 NJSIAA Tournament Medal Winners


103
1st: Hamid Chalileh (Waldwick)
2nd: Tarrence Paul (Irvington)
3rd: Brian Farnham (Haddon Twp)
4th: Chris Jordan (Westfield)
5th/6th: Ed Jamieson (Morris Knolls)
5th/6th: Len Leonardi (Hunterdon Central)

112
1st: Ken Heirshen (Paul VI)
2nd: Mark DiStefano (Madison Central)
3rd: John Calderon (Elizabeth)
4th: Brian Conly (Delaware Valley)
5th/6th: Leo Pietrantuono (Summit)
5th/6th: Scott Dellatore (Phillipsburg)

119
1st: Joe Duhigg (Edison)
2nd: Roger Juntilla (Voorhees)
3rd: Chee Santone (Lenape)
4th: Anthony Facchinei (Summit)
5th/6th: Bob Aceto (Highland)
5th/6th: Mike Ahern (Paul VI)

125
1st: Tom Walsh (Paul VI)
2nd: Vic Bernardino (Paulsboro)
3rd: Jumel Kinchen (Jackson Memorial)
4th: Vin Santaniello (Brick Memorial)
5th/6th: Corey Miller (Warren Hills)
5th/6th: John Mizerek (North Brunswick)

130
1st: John Barcelo (Pitman)
2nd: Ted Sibblies (Newton)
3rd: Tony Roselli (Brick Memorial)
4th: Nate Lashley (Delran)
5th/6th: BJ Jarosz (Ridge)
5th/6th: Anthony Giordano (Hanover Park)

135
1st: Erik Saunders (Overbrook)
2nd: Steve Dalling (Kittatinny)
3rd: Barry Van Scotten (Warren Hlls)
4th: Scott Goodale (Jackson Memorial)
5th/6th: Jason Harrold (Brick Memorial)
5th/6th: Shane Van Horn (Pascack Hills)

140
1st: Chad Cassidy (Highland)
2nd: Brendan Ferriter (Bergenfield)
3rd: Julius DiRisio (Warren Hills)
4th: Wade McGinley (Lenape)
5th/6th: Andy Van Horn (Pascack Hills)
5th/6th: Brian Unkert (Pope John)

145
1st: Steve Giordano (South Plainfield)
2nd: Steve Lilley (Union)
3rd: Damon Nelson (Buena)
4th: Ricky Tucker (Paulsboro)
5th/6th: Doug Febo (Bridgewater East)
5th/6th: Jeff Wilson (North Hunterdon)

152
1st: Joe DiMario (Manalapan)
2nd: Randy Eno (Ridge)
3rd: John Gardner (High Point)
4th: Eric Lange (Hunterdon Central)
5th/6th: Cadian McGaw (Summit)
5th/6th: Kemal Pegram (Pemberton)

160
1st: Charles Moorer (Penns Grove)
2nd: Kevin Sheridan (Columbia)
3rd: Bill Bailey (West Milford)
4th: Christian Tirone (Fair Lawn)
5th/6th: Mark McCullough (Morristown)
5th/6th: Bob Waldron (Roxbury)

171
1st: Pat Lynch (Ocean City)
2nd: Chris Tokarski (Roselle Park)
3rd: Jom Crouse (Phillipsburg)
4th: Shawn Onder (Wallkill Valley)
5th/6th: Aaron Tufankjian (Bishop Eustace)
5th/6th: George Maxwell (Buena)

189
1st: Kevin Kane (Phillipsburg)
2nd: Joe Apostol (South Plainfield)
3rd: Keith Turner (High Point)
4th: Glen Sandull (Howell)
5th/6th: Joe DiGirolamo (Toms River East)
5th/6th: Dom DeSilvio (Delsea)

Hwt
1st: Greg Troxell (Phillipsburg)
2nd: Elio Siragusa (Brearley)
3rd: Lou Benfatti (Morris Knolls)
4th: Paul Rich (Toms River North)
5th/6th: Lou Fontana (Passaic Valley)
5th/6th: Dexter Richardson (Mahwah)