Rutgers Wrestling

Rider University Wrestlin



Triumph Wrestling








Custom Training & MMA







1988 NJSIAA Tournament Medal Winners


103
1st: John Pasterkiewicz (Delaware Valley)
2nd: Kevin Dilts (Phillipsburg)
3rd: Gerg Evans (Voorhees)
4th: Duke DiJoseph (Cumberland)
5th/6th: Jeremy Brunner (Vineland)
5th/6th: Hamid Chalileh (Waldwick)

112
1st: Brett Raimondo (Mendham)
2nd: Ken Herishen (Paul VI)
3rd: Bill Lee (Wayne Valley)
4th: Vin Santaniello (Brick Memorial)
5th/6th: Joe Duhigg (Edison)
5th/6th: Philip Martinez (Vineland)

119
1st: Eric Childs (Rancocas Valley)
2nd: Mike Indorato (Paramus)
3rd: Angelo DiJoseph (Cumberland)
4th: Chris Wolkwitz (Voorhees)
5th/6th: Joe Harriman (Emerson)
5th/6th: John Doran (Pennsville)

125
1st: Brett DiNovi (Williamstown)
2nd: Sam Cole (Long Branch)
3rd: Mike Kocsis (Phillipsburg)
4th: Tom Walsh (Paul VI)
5th/6th: Chris Janish (West Essex)
5th/6th: Scott Kemp (Fair Lawn)

130
1st: Armando Nardone (Belleville)
2nd: Chad Cassidy (Highland)
3rd: Fred Goldbach (Clifton)
4th: Steve Giordano (South Plainfield)
5th/6th: Jason Hawk (Phillipsburg)
5th/6th: George Stilgenbauer (North Hunterdon)

135
1st: Mike Van Doren (North Hunterdon)
2nd: Mark Farmer (Linden)
3rd: John Johnson (Moorestown)
4th: Scott Smith (Roxbury)
5th/6th: Joseph Cerreto (Belleville)
5th/6th: Gary Foti (Bloomfield)

140
1st: Sam Laspata (Glassboro)
2nd: Rob Meehan (Paramus)
3rd: John Gardner (High Point)
4th: Julius DiRisio (Warren Hills)
5th/6th: Brendan Ferriter (Bergenfield)
5th/6th: Pat Sofield (Eastern)

145
1st: Bill Lahanas (Clifton)
2nd: Marc White (Gateway)
3rd: Chris Turner (Lenape Valley)
4th: Damon Nelson (Buena)
5th/6th: Jeff Lally (Pascack Hills)
5th/6th: Wes Krempel (Toms River South)

152
1st: Anthony Guidi (Mt. Olive)
2nd: Mike Mazzeo (Emerson)
3rd: Randy Eno (Ridge)
4th: Charles Moorer (Penns Grove)
5th/6th: Pat Lynch (Ocean City)
5th/6th: Paul Casey (Sparta)

160
1st: Pete Welch (Ridge)
2nd: Joe Redman (Paulsboro)
3rd: Paul Brozon (Morris Knolls)
4th: Spencer Brown (Rancocas Valley)
5th/6th: Mike Christian (Delsea)
5th/6th: Fred Latella (Ocean City)

171
1st: Jamie Wicks (Delaware Valley)
2nd: Larry Guarino (Union)
3rd: Joe Masker (Oakcrest)
4th: Mark DelGaudio (Waldwick)
5th/6th: Aaron Tufankjian (Bishop Eustace)
5th/6th: Bob O'Brien (Hopatcong)

189
1st: Greg Casamento (Cherry Hill East)
2nd: Lester Peschko (Pinelands)
3rd: Sam Natello (Mainland)
4th: Steve Best (Fair Lawn)
5th/6th: John Fielppo (De Paul)
5th/6th: Shane Black (St. Benedict's)

Hwt
1st: Mike Ferroni (Union)
2nd: Matt Parks (Central Regional)
3rd: Darryl Scott (Overbrook)
4th: Tony Tucker (Hamilton West)
5th/6th: Anthony DiPasquale (Elmwood Park)
5th/6th: Kevin Arline (Franklin)